Peterburi "trollivabriku" aknasse visati süütepudel

Süütepudel FAN-i ruumides.
Süütepudel FAN-i ruumides. Autor/allikas: FAN-i valvekaamera video stoppkaader

Ööl vastu teisipäeva toimus Peterburis süütamine hoones, kus asub kurikuulsaks saanud väidetav nn trollivabrik.

Eelmisel aastal jõudis avalikkuseni informatsioon, et Kremli infosõja üheks olulisemaks keskuseks peetav veebitrollide grupeering on muudetud meediakontserniks, mille alla kuulub kokku 16 veebilehte, mida külastab iga kuu umbes 30 miljonit inimest. Eelpool mainitud hoones asubki nüüd nende meediaväljundite katuseorganisatsioon föderaalne uudisteagentuur FAN ("ФАН"), vahendas Moscow Times.

Fontanka.ru kirjutas politsei allikatele viidates, et keegi oli teisipäeval enne kella 3 öösel lõhkunud agentuuri akna ning visanud sisse süütepudel.

FAN-i poolt avaldatud valvekaamera video näitab leekide puhkemist ühe tühja töökoha juures ning seda, kuidas lähedal viibinud naistöötaja põgeneb.

"Ma usun, et see on seotud FAN-i tegevusega," kommenteeris peatoimetaja Jevgeni Zubarjov. "Kõige rohkem rünnatakse meid veebis, kuid seda tüüpi rünnakud on toimunud juba ka väljaspool võrku."

FAN-i teatel leidis üks süütamisrünnaku aset näiteks 2018. aasta märtsis toimunud presidendivalimiste eel.

Peterburi politsei selgitas väljaandele RBK, et nad tegelevad kahtlustatava otsimisega ning kavas on alustada kriminaaljuurdlust.

Trollivabriku, tookord tuntud veel Internet Research Agency nime all, tegeliku juhtimise eest olevat vastutav "Putini kokaks" kutsutud Jevgeni Prigožin, keda on Läänes seostatud nii küberrünnakute kui ka näiteks palgasõdurite rühmitusega Wagner. Prigožini suhtes on Washington kehtestanud ka sanktsioonid seoses sekkumisega 2016. aasta USA presidendivalimistesse.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: