Kaugkütte hind Tallinnas tõuseb 10 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Väos asuv Utilitase koostootmisjaam.
Väos asuv Utilitase koostootmisjaam. Autor/allikas: Utilitas

Hakkpuidu ja gaasihindade tõus upitab ülespoole Tallinna kaugkütte hinda, mis uuel kütteperioodil tõuseb 10 protsenti, kirjutab Äripäev.

"Utillitas Tallinn AS-i soojuse piirhind on tõesti uuel kütteperioodil tõusnud võrreldes juunis kehtinud soojuse piirhinnaga. Hinnatõusu põhjuseks on sisseostetava soojuse piirhindade tõus, mida mõjutasid soojuse tootmiseks kasutatavate kütuste hinna tõusud," selgitas ajalehele hinnatõusu heaks kiitnud konkurentsiameti avalike suhete juht Maarja Uulits.

Kui suvel kehtinud piirhind oli mõni sent alla 50 euro megavatt-tunni eest, millele lisandub veel käibemaks, siis septembri lõpus tehtud otsuse järgi on piirhind Utilitase võrgus tõusnud 55,1 eurole, millele lisandub käibemaks.

Hinnatõusu põhjuseid on mitu: puiduhakke hind on võrreldes eelmise kütteperioodiga tõusnud ligikaudu üheksa protsenti ning maagaasi hind on tõusnud juunikuust ligikaudu 20 protsenti, lisaks on tõusnud oluliselt ka heitmekvoodi hind, ligikaudu 35 protsenti.

Utilitasel on Tallinnas kaks hakkepuidul ja turbal töötavat koostootmisjaama, mis annavad pea poole Tallinna kaugküttevõrgu vajadusest.

Allikas: Äripäev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: