Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa ei anna NATO laevadele luba siseneda õppusteks Aasovi merele

{{1539855240000 | amCalendar}}
Ukraina sõdur Aasovi mere ääres.
Ukraina sõdur Aasovi mere ääres. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa ei anna NATO laevadele luba siseneda õppusteks Aasovi merre, ütles Vene välisminister.

"Praegu tahab Ukraina kutsuda NATO õppuse Aasovi merele, kuid sinna ei pääse, sest meie leping Ukrainaga nõuab sõjalaevade Aasovi merele seilamiseks mõlema poole nõusolekut," ütles Sergei Lavrov usutluses Prantsuse meediale

"Kuid nemad tahavad seda innukalt ja neid õhutatakse selles usinalt takka," märkis Lavrov.

Tema sõnul on NATO tegevus Vene piiril provokatsiooniline.

"Relvade koondamine meie piirile, Euroopa transporditaristu moderniseerimine, et USA raskerelvadel ja ilmselt ka teiste NATO riikide relvadel oleks hõlpsam meie piirini jõuda, on avalikult provotseerivad õppused - mitte meie ja Hiina omad keset Siberit, vaid Ukrainas, Gruusias ja Mustal merel," sõnas Lavrov.

Moskva peaks USA diviisi viimist Poola Vene-NATO alusakti rikkumiseks

USA diviisi alaline paigutamine Poola rikuks Vene-NATO alusakti, ütles Vene välisminister.

"Kõik õppused, mida NATO praegu peab Poolas, Baltimaades, Rumeenias ja teistes riikides; Saksa, Kanada, Suurbritannia ja minu arvates ka Prantsuse üksuste paigutamine Baltimaadesse ja Poolasse, samuti meie Poola ametivendade mõte kutsuda oma alale USA diviis, on Vene-NATO alusakti otsene rikkumine, mis keelab märkimisväärsete lahingujõudude alalise paigutamise Ida- ja Kesk-Euroopa NATO riikidesse -- need on kõik väga huvitavad protsessid," rääkis Lavrov.

"Me jälgime neid, sest see puudutab meie julgeolekut," rõhutas minister.

Lavrov: on vale näha Euroopa peavoolust eristujaid puutumatute kastina

On ebademokraatlik näha Euroopa peavoolust erinevate vaatepunktidega poliitiliste jõudude esindajaid "puutumatute" kastina, ütles Lavrov.

Prantsuse väljaanded RT France, Paris Match ja Le Figaro küsisid Sergei Lavrovilt, kas Venemaa pooldab Euroopas paremäärmuslikke poliitilisi liikumisi.

"Võib-olla, see on vale idee," vastas ta.

"Ausalt öeldes, mil iganes pakutakse meile konstruktiivset suhet, arutelu mõlemale huvipakkuvatel teemadel ja valmidust koostööks, mis tugineb võrdsusele ja vastastikusele lugupidamisele, siis mind ei huvita karvavõrdki selle konkreetse inimese poliitilised vaated," ütles Lavrov. 

On ebademokraatlik näha Euroopa peavoolust erinevate vaatepunktidega poliitiliste jõudude esindajaid kui "puutumatut" kasti, lisas ta.

"Kes teab, millisteks võivad tulevikus saada praegused peavoolu "perifeersed grupid", mida nimetatakse ka populistideks. On täitsa võimalik, et nad lõppastmes loovad uue peavoolu."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: