NATO Euroopa vägede juhataja tahab tugevdada Ukraina kaitsevõimet

Raketisüsteem Javelin.
Raketisüsteem Javelin. Autor/allikas: Lucas Jackson/Reuters/Scanpix

NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (SACEUR) kindral Curtis Scaparrotti ütles teisipäeval, et tahab tugevdada Ukraina kaitsevõimet Venemaa "üha agressiivsema" sõjalise hoiaku" vastu riigi idaosas ja Mustal merel.

Ühendriigid on juba müünud Ukrainale tankitõrjerakette Javelin, kuid on "teisi süsteeme, snaiprisüsteeme, laskemoona", mida Washington saaks Ukraina vägedele nende tugevdamiseks pakkuda, ütles ühtlasi USA Euroopa vägede ülemana töötav kindral USA senati relvateenistuste komitees. 

Ühendriigid võivad olla sunnitud kaaluma merejõudude tugevdamist Mustal merel pärast seda, kui Vene väed tulistasid ja arestisid mullu novembris kolm Ukraina mereväe laeva, mis olid läbimas Musta merd Aasovi merega ühendavat Kertši väina, sõnas SACEUR. 

Scaparrotti sõnul jätkab Venemaa viis aastat pärast Krimmi annekteerimist valitsusvastaste jõudude relvastamist ja väljaõpetamist Ida-Ukrainas ja isegi "võitleb koos nendega". See on selge Minski lepete rikkumine, ütles ta. 

"Konflikt Ida-Ukrainas on jätkuvalt kuum ning nädalas teatatakse arvukatest relvarahurikkumistest," ütles SACEUR. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: