Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ukraina kavatseb Aasovi merel luua kaatri-laeva rühma

Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov ringkäigul Aasovi mere lähistel.
Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov ringkäigul Aasovi mere lähistel. Autor/allikas: http://turchynov.com

Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov kõneles vajadusest tugevdada Ukraina sõjalaevastiku kohalolekut Aasovi-Musta mere piirkonnas selleks, et "seista kohaselt vastu Venemaa pealetungile".

Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu veebilehe teatel käis Turtšõnov ühendjõudude operatsiooni piirkonnas, kus kontrollis rannakaitsekorraldust ja Aasovi mere ranniku kaitset.

Ta arutas Ukraina laevastikujuhtidega Aasovi merele kaatri-laevarühma loomist.

Turtšõnovi sõnutsi on vaja piirkonnas suurendada sõjalaevastiku kohalolu, "paigutades ümber osa Ukraina laevastikust, luua rannajoone ja mere lisa-seireposte, samuti kiirreageerimisrühmi, mis tegeleksid Vene provokatsioonidega Aasovi mere piirkonnas".

Mariupoli sadamas määratles julgeolekunõukogu sekretär koos piirivalve juhtkonnaga ülesannetekompleksi riigipiiri kaitse mereosise tehniliseks tagamiseks ja tugevdamiseks.

"Näeme Venemaa püüdu alustada Ukraina Aasovi mere ranniku sõjalis-majanduslikku blokaadi," ütles ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: