Vene saatkond kutsus USA-d Ukraina toetamisest loobuma

Venemaa sõjaväeõppus Krimmis.
Venemaa sõjaväeõppus Krimmis. Autor/allikas: AP/Scanpix

Vene saatkond Washingtonis süüdistas USA välisministeeriumit vaikimises Ukraina "piraatluse kohta Aasovi merel" ja kutsus Ühendriikide võime loobuma oma "pööraste eestkostealuste" toetamisest.

"Me kutsume ameeriklasi lõpetama oma pööraste eestkostealuste eest seismise Aasovi merel ja alustama sisulist dialoogi Ameerika vanglatesse lukustatud Vene kodanike üle," teatas Vene diplomaatiline esindus oma Facebooki lehele riputatud avalduses.

Vene saatkonna sõnul väljendas USA välisministeerium oma pressiesindaja Heather Nauerti suu läbi muret "laevade õigustatud inspekteerimise kohta Aasovi merel".

"Ei mingeid vahistamisi, kinnipidamisi, lihtsalt inspektsioonid. On märkimisväärne (et mõista topeltstandardite poliitikat), et "sadadest" alustest ei mainitud ühtegi nimepidi. Välisministeerium vältis teadlikult seda teadlikult, et summutada fakte Ukraina piraatluse kohta," teatas saatkond.

Vene saatkond mainis Vene kalalaeva kinnipidamist Ukraina piiripatrulli poolt 25. märtsil Aasovi merel. "Selle meeskond koosneb Krimmi kaluritest, kes ei määratle ennast Ukraina kodanikena." 

Esindus süüdistas Ühendriikide välisministeeriumit vaikimises ka Vene tankeri Mehhanik Pogodini kohta, mida Ukraina võimud hoiavad alates 10. augustist Hersoni sadamas.

"USA võimud jätkavad uute alusetute süüdistuste esitamist Venemaale, et juhtida tähelepanu kõrvale jõhkratelt inimõigusrikkumistelt selle satelliitriikides (näiteks inimõigusaktivisti Aleksandr Gaponenko tagakiusamine ja kohtu alla andmine Lätis), rääkimata Ühendriikidest endast. Me räägime Vene kodanike röövimisest USA pinnal selleks, et neid kohtu alla anda, millele järgnevad psühholoogiline surve ja eelnevalt ära otsustatud süüdimõistmine," seisis saatkonna avalduses.

Nauert taunis neljapäeval rahvusvahelise laevaliikluse ahistamist Venemaa poolt Aasovi merel. "Venemaa on alates aprillist sundinud viivitama sadu kommertslaevu ja on viimastel nädalatel takistanud vähemalt 16 laeval Ukraina sadamatesse jõuda," sõnas ta ja kutsus Venemaad sellist tegevust lõpetama.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: