Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Vee käive kasvas 7,6 protsenti, kasum 1,4 protsenti

Kraanivee survega võib probleeme olla rannikuäärsetes piirkondades
Kraanivee survega võib probleeme olla rannikuäärsetes piirkondades Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Vesi teenis kolmandas kvartalis 16,5 miljoni euro suuruse müügitulu juures 7,1 miljonit eurot kasumit.

Käive suurenes aastataguse perioodiga võrreldes 7,6 protsenti ehk 1,16 miljonit eurot. Kasum kasvas samal ajal 100 000 euro võrra, mis teeb 1,4 protsenti.

Müügitulude kasv oli seotud vee- ja kanalisatsiooniteenuse müügi suurenemisega, mida toetasid märkimisväärselt kasvanud tulud ehitus- ja asfalteerimisteenuse müügist, teatas ettevõte börsile.

Kuna ettevõtte tariifid on siiani külmutatud 2010. aasta tasemel, sõltus põhitegevuse tulu täiel määral tarbimisest. Ettevõte ei eelda tarbimises olulist muutust ka tulevikus.

2017. aasta lõpus langetas riigikohus ettevõtte kassatsioonkaebuse osas negatiivse otsuse, mille tulemusena kooskõlastatakse edaspidi ettevõtte põhiteenuste hinnad konkurentsiameti metoodika alusel. Ühtegi uut tariifi konkurentsiamet veel kooskõlastanud pole.

Tallinna ja Saue piirkonna tariifitaotluse esitas Tallinna Vesi konkurentsiametile tänavu veebruaris. Taotletud hinnad olid sarnased hetkel kehtivatele tariifidele.

Ettevõte esitas täiendatud tariifitaotluse 2. mail. Taotlust läbi vaatav konkurentsiamet on esitanud II ja III kvartali jooksul ettevõttelt täiendavaid küsimusi.

Konkurentsiamet on teavitanud ettevõtet, et nad on pikendanud menetluse aega 30 päevalt 90 päevale seoses tariifitaotluse töömahukusega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: