Viipekaardiga maksmine Tallinna ühistranspordis võib kaasa tuua tahtmatuid oste

Tallinna ühistranspordis käivitub paari kuu pärast võimalus maksta sõidu eest ka viipepangakaardiga. Ühiskaardi ja viipepangakaardi võiks aga sõidu valideerimisel eraldi hoida selleks, et raha mõlemalt kaardilt maha ei arvestataks.

Uued validaatorid paigutatakse kõigepealt sõidukite esiuste juurde. Pärast kaardi lugemist süttivad validaatoril rohelised tuled ja kostab kinnitav helisignaal. Punase tule korral makse ebaõnnestus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinlastele jäävad endiselt kehtima rohelised kaardid. Küll aga peab esiuksest siseneja oma rohelise kaardi edaspidi kotist välja võtma, sest vastasel korral võib validaator võtta sõiduraha ka tema rahakotis olevatelt pangakaartidelt.

"Pangakaart ja ühiskaart võiksid olla üksteisest lahutatud. Kui validaatoril näidata mitut kaarti korraga, siis, loomulikult, leebem variant on see, et validaator ei saa aru, millist kaarti ta lugema peab, aga halvem lugu on see, kui inimesel on antud soodustus või tasuta õigus ja pangakaardilt loetakse tal siiski täissõiduraha maha," selgitas Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: