Läti president nimetas peaministri kandidaadiks Janis Bordansi

{{1541596020000 | amCalendar}}
Foto: Ints Kalnins/Reuters/SCANPIX

Läti president Raimonds Vejonis nimetas peaministri kandidaadiks Uue Konservatiivse Partei juhi Jānis Bordānsi ja andis koalitsiooni moodustamiseks kaks nädalat.

Kui see ei õnnestu, tühistab riigipea kolmapäevase otsuse ja esitab uue kandidaadi.

Nii presidendi toetuse pälvinud Jānis Bordāns kui ka teised kaks võimalikku valitsusjuhti kinnitasid Riias "Aktuaalsele kaamerale", et parteide ühisosa on suurem kui erimeelsused ja killustunud seim erakorralisi valimisi Lätis kaasa ei too.

Jānis Bordāns on Lätis tuntud advokaat ja ka poliitik. Ta on olnud justiitsminister. Samas on Bordāns kui poliitiku tee olnud üsna kurviline - ta on kuulunud paljudesse poliitilistesse jõududesse. Edu saatis teda alles nüüd, mil ta kandideeris parlamenti enda juhitava erakonna - Uue Konservatiivse Partei liidrina.

"Valitsus peaks olema selline, mis peegeldab Läti kodanike soovi teha poliitikas pööre. Et see oleks uus poliitika ja et pööre toimuks eetilise poliitika suunas," lausus Bordāns.

Bordāns on kokku saanud isegi uue valitsuse mudeli ja kohajaotuse, kuid partnerid pole seda heaks kiitnud. "Aktuaalsele kaamerale" ütles peaministrikandidaat, et uut moodi poliitika ja läbirääkimiste kultuur võtavadki palju aega.

"Erinevais küsimustes meil vähesed erimeelsused on. Näiteks regionaalarengu reformi kiiruse suhtes. Kuid peaküsimustes meil erimeelsusi pole," kinnitas ta.

Kas Bordānsist saab peaminister, sõltub suuresti tema läbirääkimisoskustest, sest suuri sisulisi erimeelsusi viie või nelja võimaliku partneri vahel pole.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: