Rumeenia võimupartei tagandas kuus ministrit

Rumeenia peaminister Viorica Dancila ja valitsuspartei juht Livi Dragnea.
Rumeenia peaminister Viorica Dancila ja valitsuspartei juht Livi Dragnea. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Rumeenia valitsev Sotsiaaldemokraatlik Partei tagandas esmaspäeval kuus ministrit osana erakonna liidri Liviu Dragnea püüdlustest tugevdada oma võimuhaaret.

Partei juhtkond otsustas tagandada transpordi-, majandus-, töö-, kultuuri-, arengu-, spordi- ja kommunikatsiooniministri. Dragnea liitlane Lia Olguta Vasilescu asus tööministri kohalt transpordiministri ametisse, teised aga kaotasid oma kohad valitsuses. Kaitseminister Mihai Fifor lahkus ametist juba varem esmaspäeval.

Dragnea, kes ei saa süüdimõistmise tõttu valimistulemuste võltsimises ise peaminister olla, on de facto valitsusjuht. Peaminister Viorica Dăncilăl on vähe võimu.

Sotsiaaldemokraadid kiitsid heaks ka Dragnea liitlase Codrin Stefanescu saamise uueks parteisekretäriks. Ta on olnud äärmiselt kriitiline Euroopa Komisjoni rumeenlasest voliniku Corina Cretu suhtes, kes on tauninud valitsuse suutmatust võtta kasutusele Euroopa Liidu toetusrahasid.

Esmaspäeval lahkus ametist ka Bukaresti linnapea Gabriela Firea, kes astus selle sammu vältimaks tagandamist.

Endine peaminister ja enne Dragnead sotsiaaldemokraate juhtinud Victor Ponta nimetas uuendatud valitsust professionaalse ebakompetentsuse, selgrootuse ja ebapuhta äritegevuse kombinatsiooniks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: