Rumeenia kohus jättis võimupartei juhile mõistetud vangistuse jõusse

Protestija vehkis 2017. aastal Liviu Dragnea ees käeraudadega.
Protestija vehkis 2017. aastal Liviu Dragnea ees käeraudadega. Autor/allikas: Octav Ganea/Inquam Photos/Reuters/Scanpix

Rumeenia ülemkohus jättis esmaspäeval jõusse valitseva Sotsiaaldemokraatliku Partei (PSD) juhile Liviu Dragneale mõistetud vangistuse.

Dragnea kaebas korruptsiooni eest mõistetud vangistuse edasi ülemkohtusse.

"Kohus jätab alama astme kohtu otsuse jõusse," teatas kohus, andes Dragneale 24 tundi aega, et pöörduda politseisse ja alustada karistuse kandmist. 

Dragneat peetakse Rumeenia valitsuse niiditõmbajaks.

Rumeenia kõrgem kassatsioonikohus kinnitas parteijuhile mõistetud kolme ja poole aastase vanglakaristuse.

Dragnea mõisteti eelmisel aastal süüdi oma mõju kasutamises, et kindlustada avaliku sektori töökoht kahele naisele, kes töötasid tegelikult erakonna heaks.  

Kuigi PSD võitis 2016. aasta üldvalimised, ei saanud Dragnea peaministriks varasema tingimisi vangistuse tõttu seoses valimispettusega. 

Rumeenlased toetasid ülekaalukalt korruptsioonivastaseid algatusi

Rumeenlased toetasid pühapäevasel referendumil ülekaalukalt korruptsioonivastaseid algatusi. 

Keskvalimiskomisjoni teatel  toetas 80 protsenti osalenuist valitsuskoalitsiooni survestamist, et see loobuks korruptsioonivastaste seaduste leevendamisest ja amnestia andmisest korruptsioonis süüdimõistetutele. 

Referendumi välja kuulutanud president Klaus Iohannis ütles, et rumeenlased "hääletasid selle poolt, et vargad ja kurjategijad jääksid  vanglasse, kus on nende koht".

Referendumil osales 41,3 protsenti valijaist, hääletuse toimumiseks oli vaja 30 protsendi valijate osavõtt.

Rumeenia sotsiaaldemokraate tabas eurovalimistel tagasilöök

Rumeenia Euroopa-meelsed erakonnad andsid pühapäevastel europarlamendi valimistel tõsise hoobi valitsevatele sotsiaaldemokraatidele (PSD), näitavad osalised tulemused. 

Paremtsentristlik Rahvusliberaalne partei (PNL) ja tsentristlik allianss USE-PLUS kogusid umbes 47 protsenti häältest. PSD sai osaliste tulemusre põhjal vaid 24 protsenti häältest, eelmistel eurovalimistel toetas neid 37,6 protsenti valijatest. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: