Katri Raik oleks nõus hakkama siseministriks ja ka Ida-Virumaa esinumbriks

Katri Raik sotside volikogul.
Katri Raik sotside volikogul. Autor/allikas: Ann Vaida

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas riigikokku kandideeriv sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik ütles, et oleks valmis hakkama nii uueks siseministriks kui ka Ida-Virumaa esinumbriks.

Siseminister Andres Anvelt teatas teisipäeval, et astub ametist tagasi ja lahkub poliitikast, kinnitades, et ei kandideeri ka Ida-Virumaa esinumbrina riigikokku.

Katri Raik, kes oli Anvelti järel Ida-Virumaa valimisnimekirjas teisel kohal, ütles ERR-ile kui talle selline ettepanek tehakse, oleks ta nõus siseministriks hakkama. "Ma olen võimeline ja vajadusel valmis vastutust võtma," ütles Raik.

Raik kinnitas, et oleks nõus ka Ida-Virumaa esinumbriks hakkama. "Kui küsida, kas ma olen valmis olema Ida-Virumaa esinumber, siis jah, olen," sõnas Raik.

"See on päris karm ülesanne ja vaieldamatult suur vastutus, aga Ida-Virumaal kandideerimine on tõsiselt põnev väljakutse," lisas Raik.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et erakond asub lähipäevil arutama, kellest võiks saada uus siseminister. Raiki seadmist Ida-Virumaa esinumbriks Ossinovski toetab.

"Mis puudutab Ida-Virumaa valimisringkonda, siis see on vastavalt erakonna põhikirjale kohaliku ringkonna otsus. Nii, et kohalik ringkond peab seda arutama ja mina esimehena kindlasti toetan seda, et Katri Raik oleks Ida-Virumaa sotside valimisnimekirja esinumber," kommenteeris Ossinovski.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: