Sotsid panid paika oma Tartu ja Jõgevamaa valimisnimekirja

Eiki Nestor
Eiki Nestor Autor/allikas: ERR

Tartu ja Jõgevamaa sotsid knnitasid eelseisvateks riigikogu valimisteks oma valimisnimekirja, mille esinumbrid on riigikogu esimees Eiki Nestor, Mustvee vallavanem Jüri Morozov ja Elva abivallavanem Marika Saar.

Nestor, kes kandideerib esimest korda Tartu- ja Jõgevamaal, tõi nimekirja tugevusena välja, et Tartu- ja Jõgevamaa kandidaadid on tasakaalus ning üheskoos on neil oskus kaasa rääkida nii hariduses, kultuuris, spordis, noorsootöös, kogukondades, avatud valitsemises kui ka vallamajanduses.

Nimekirja teine number, Mustee vallavanem ja sotsiaaldemokraatide Jõgevamaa piirkonna juht Jüri Morozov juhtis pikalt Saare valda.

Kolmandana kandideerib nimekirjas Elva abivallavanem Marika Saar, kes varem on töötanud ka Elva abilinnapea ja Nõo vallavolikogu aseesimehena.

Neljas on nimekirjas Kastre vallavanem ja SDE Tartumaa piirkonna esimees Priit Lomp, viies aga Põltsamaa vallavanem Margus Möldri, kes varem on töötanud Puurmani vallavanemana ja sisekaitseakadeemia päästekolledži direktorina.

Kuuendalt kohalt kandideerib Tartumaa Põllumeeste Liidu pikaaegne juht Jaan Sõrra, seitsmes on nimekirjas Jõgeva abivallavanem Mati Kepp, kaheksas varasem Rannu vallavanem ja praegune Elva vallavolikogu esimees Maano Koemets.

Nimekirja ankruks on kauaaegne omavalitsusjuht, Tartu vallavanem Jarno Laur.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: