Sotsiaaldemokraadid ja Isamaa kinnitavad nädalavahetusel valimisnimekirja

Sotsiaaldemokraatide üldkogu tänavu juunis.
Sotsiaaldemokraatide üldkogu tänavu juunis. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sel pühapäeval peab sotsiaaldemokraatlik erakond Jõhvi kontserdimajas valimiseelset üldkogu, kinnitades nii valimisprogramm kui ka -nimekirja eelseisvateks riigikogu valimisteks. Erakonna Isamaa volikogu teeb seda laupäeval.

Programmilise kõnega esineb Jõhvis erakonnakaaslastele partei esimees Jevgeni Ossinovski.

Seejärel tutvustatakse kõiki valimisringkondi ning kinnitatakse valimisprogramm ja üleriigiline valimisnimekiri, teatas erakond.

Päeva jooksul esinevad kõnedega inimesed, kes on otsustanud koos sotsiaaldemokraatidega esimest korda parlamenti kandideerida.

Isamaa erakonna volikogu koguneb valimisnimekirjade ja valimisplatvormi kinnitamiseks sel laupäeval Tallinna botaanikaaias ning teeb riigikogu kandidaatide nimed avalikuks.

Keskerakond kinnitab valimisplatvorm 12. jaanuaril toimuval valimiskonverentsil, millele eelneb ka juhatuse poolne kinnitamine. "Oleme enne valimisplatvormi kinnitamist aga tänaseks välja toonud ka eraldi juba mitmeid põhilubadusi nii pere-, regionaal-, pensioni-, maaelu- kui ka tervishoiuvaldkonnas ning jätkame nende väljatoomist ka edaspidi," ütles ERR-ile Keskerakonna pressiesindaja.

12. jaanuaril on ka Reformierakonnal plaan valimisplatvorm ja valimisnimekiri paika panna. Esinumbrid on nad juba avalikustanud.

Vabaerakond on oma valimisplatvormi juba kinnitanud, nimekiri on veel lahtine.

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on avalikustanud oma majandusprogrammi ja riigikaitseprogrammi. "Praegu tegelevad erakonna toimkonnad maaeluprogrammi, sotsiaalprogrammi, kultuuri- ja haridusprogrammi, õigusprogrammi ja välispoliitikaprogrammi väljatöötamisega. Erakonna üldine valimisplatvorm ehk kokkuvõte valdkonnaprogrammidest valmib jaanuari algul," ütles EKRE pressiesindaja.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: