Üks soosikuid sisekaitseakadeemia uueks rektoriks on Erkki Koort

Endine siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler ja praegune siseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhataja Erkki Koort.
Endine siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler ja praegune siseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhataja Erkki Koort. Autor/allikas: PM/SCANPIX BALTICS/SCANPIX

Sisekaitseakadeemia uueks rektoriks võib ministriametisse asuva Katri Raigi asemel saada endine siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort.

"See on suur au, et minust kui uuest võimalikust rektorist räägitakse, aga akadeemial on praegu rektor olemas. Ja meil on kombeks üks rektor korraga," ütles praegu sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhi ametis olev Koort neljapäeval ERR-ile.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski teatas kolmapäeval, et tervislikel põhjustel poliitikast lahkuda otsustanud Andres Anvelti asemel saab ministriks sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik.

Ministri esitab ametisse nimetamiseks peaminister presidendile, minister asub ametisse riigikogu ees ametivande andmise järel.

Vastavalt siseministri määrusega valitakse sisekaitseakadeemia rektor konkursil. Rektori ametiajaks on viis aastat. "Jätan akadeemia maha hea tervise juures ja mu süda ei valuta," ütles Raik ERR-ile. Oma võimaliku järeltulija kohta ei soovinud Raik kommentaare anda. "See nimi selgub konkursil."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: