Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Vesi kaotas tartiifivaidluse konkurentsiametiga

Tallinna Vesi.
Tallinna Vesi. Autor/allikas: Jaanus Lensment/Postimees/Eesti Meedia/Scanpix

Tallinna halduskohus ei rahuldanud Tallinna Vee kaebust konkurentisameti otsustele tariifivaidluses.

Kohtuasja on liidetud AS Tallinna Vesi poolt aastatel 2014-2017 esitatud kuus kaebust, mille menetlemine oli peatatud kuni vaidluse lõppemiseni haldusasjas, milles riigikohus jättis mullu 12. detsembri otsusega Tallinna Vee kaebuse täies ulatuses rahuldamata, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Vaidluse põhisisuks on kõikides nendes kohtuasjades küsimus, kas Tallinna linna ja AS Tallinna Vesi vahel 2001. aasta 12. jaanuaril sõlmitud teenusleping, mis sisaldas muuhulgas hinnaregulatsiooni põhimõtteid, on siduv konkurentsiametile, kes peab veeteenuse hinnad kooskõlastama.

Riigikohus leidis, et teenusleping ei ole konkurentsiametile siduv ning ka halduskohus ei näinud 19. novembri kohtuotsuses põhjust asuda riigikohtust erinevale seisukohale ja seetõttu jäi Tallinna Vee kaebus rahuldamata.

Tallinna linn ja Tallinna Vesi sõlmisid 2001. aastal teenuslepingu, mis sisaldas hinnaregulatsiooni põhimõtteid, mille abil määrata kindlaks veeteenuse hinnad Tallinnas.

Tallinna Vesi esitas 2010. aasta lõpus konkurentsiametile taotluse Tallinna ja Saue linnas osutatava veeteenuse hinna kooskõlastamiseks aastateks 2011–2015 ning iga-aastase konkreetse hinnakasvu prognoosiga.

Konkurentsiamet jättis tariifitaotluse rahuldamata, kohustades AS-i Tallinna Vesi lõpetama ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse rikkumine ning viima veeteenuse hinnad Tallinna ja Saue linnas seadusega vastavusse ning selle otsuse vaidlustamine saigi lõpu ülal nimetatud riigikohtu lahendiga.

Tallinna Vesi esitas alates 2013. aastast igal aastal kuni 2017. aastani konkurentsiametile taotluse Tallinna linna vee-teenuste hindade kooskõlastamiseks.

Konkurentsiamet aga tegi igal aastal omakorda vastuseks teavituse, et Tallinna Vee hinnataotlus on endiselt puudustega ning taotlus jäeti läbivaatamata ja menetlus lõpetati.

Halduskohus leidis, et puudub alus kohustada konkurentsiametit teenuslepingu tariife puudutavat osa täitma, sest leping ei ole neile siduv ning seetõttu jäid AS-i Tallinna Vesi kaebused rahuldamata.

Tallinna Vesi esitas kohtule ka kahjunõude, mis jäi samuti rahuldamata.

Halduskohtu otsuse saab vaidlustada kuu jooksul.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: