Uue Tallinna vangla valvetehnika saadab valvekoerad pensionile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Gerda-Ulla Saul/ERR

Tallinna vanglas riiki teeninud seitse valvekoera jäävad õige pea tööta, sest äsja valminud uues vanglas asendatakse perimeetrit valvavad koerad kavala tehnikaga. Koerad pääsevad aga n-ö pensionile - uus kodu ja peremees on kõigile leitud.

12-aastane segavereline Jeff, üheksa-aastased Suslik ja Reksu, kaheksa ja poole aastased Roosi ja Johnny ning 12-aastane Kesk-Aasia lambakoer Džani ja tema õde Brola on Tallinna vangla valvekoerad. Nende igapäevane töö on jälgida, et ükski võõras ei satuks vangla territooriumi ja vaba maailma eraldavasse alasse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valvur-koerajuht Gerda-Ulla Saul ütles, et kõik seitse koera täitsid oma tööülesandeid eeskujulikult, kuid uue vangla valvetehnika vastu nad siiski ei saa. Nii tuligi neile leida uus kodu.

"Nad on harjunud valvama ja igale poole nad ikkagi ei sobi. Pluss veel see, et nad on väga eakad ka juba," tõdes Saul.

Ta ei varjagi, et tal oli südames väike hirm, kas ta ikka suudab leida kõigile tööta jäänud koertele uue peremehe.

"Ja kui see kutsung läks sotsiaalmeediasse üles, siis esimese päeva õhtuks oli mul üle 70 kirja. Sealt edasi tuli iga päev paarikümne kaupa uusi huvilisi ja ma hakkasin nendega igapäevaselt suhtlema. Ja ka kõik minu vabad päevad läksid sinna," kirjeldas Saul.

Tema sõnul on koertele enne uude koju minekut tehtud põhjalikud terviseuuringud. Koerad ja tulevased omanikud on ka juba kohtunud.

"Oleme juba paar kuud teinud kohtumisi ja need kohtumised lähevad aina paremaks. Ja on ka koeri, kes juba istuvad auto ukse ees sellise pilguga, et miks ma ei või koju minna," rääkis Saul.

Saul lubas, et valvekoerad uutele omanikele ohtlikud ei ole. Samas peavad inimesed arvestama koerte seniste elutingimustega.

"Muidugi tuleb arvestada koera minapildiga, mis on aastate jooksul välja kujunenud, ning arvestada ka seda, millised on olnud nende senised elutingimused, et nad ei pressiks ennast koerale peale, et kõik oleks võimalikult loomulik ja neutraalne," selgitas Saul.

Koerad ja nende tulevased peremehed saavad lõplikult kokku siis, kui Tallinna vangla on kõik oma hoolealused uutesse ruumidesse kolinud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: