Mikser Kallasele: järgi südametunnistust, mitte Michali ja Ligi nõuandeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1543485000000 | amCalendar}}
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Välisminister Sven Mikser (SDE) tegi sotsiaalmeedias iroonilise postituse Kaja Kallase (REF) aadressil, soovitades Kallasel tõsiseltvõetavaks peaministrikandidaadiks saamisel järgida oma südametunnistust, mitte Kristen Michali ja Jürgen Ligi nõuandeid.

"Viimased paar nädalat väldanud valitsuskriisis on Reformierakond näinud oma peamise eesmärgina istuva peaministri ja valitsuse kujutamist nõrga ja teovõimetuna. Selle nõrkuse taustal pidanuks reformistide liider Kallas paistma kindlakäelise ja otsustavana. Aga ei paistnud. Kaja Kallas tõestas hoopis, et ei ole valmis valitsusjuhi vastutust täna või nähtavas tulevikus oma õlule võtma," kirjutas Mikser sotsiaalmeedias.

"Kallas ütles enne esmaspäevast parlamendiarutelu avalikult välja, milline otsus on tema arvates õige ja Eestile kasulik - ning andis samas teada, et tema juhitav erakond ei kavatse sellist otsust toetada. Ta eelistas teha mitte seda, mis oli tema enda sõnul õige ja Eesti huvides, vaid seda, mille abil lootis nõrgestada istuvat valitsust."

Mikseri sõnul tulevad peaministritöö tehnilised vilumused küll praktika käigus, aga moraalne kompass peab sellesse ametisse pürgijal juba enne ametisse astumist paigas olema.

"Kui koolilaps vastab valesti küsimusele, kui palju on viis pluss viis, siis on seda viga suhteliselt lihtne parandada. Kui aga valesti vastatakse näiteks küsimusele, kas kiusamine on õige või vale, siis on probleem palju tõsisem. Selle vea parandamiseks tuleb palju kaugemale tagasi minna ja sisuliselt otsast alustada. Nii paraku on."

Lõpetuseks andis Mikser Kallasele kolm nõuannet, et olla tõsiseltvõetav peaministrikandidaat.

"1. Ära ürita näidata teisi nõrgana, vaid tõesta, et oled ise tugev. Tugev aga paistad Sa siis, kui teedki vankumatult seda, mida pead moraalselt õigeks.

2. Ära jookse vastutuse eest. Opositsiooniliidrile langeb haruharva sülle võimalus anda põhimõttelises küsimuses otsustav hääl. Kui jätad selle kasutamata, ei veena Sa kedagi, et oled päriselt valmis otsustama olukorras, kus sinu käes on täisvastutus riigi käekäigu eest.

3. Kuula väärtusvalikutes oma südametunnistust, mitte Kristeni või Jürgeni nõuandeid."

Ligi: Ossinovski võiks Mikserit kuulda võtta

Mikseri postitusele reageeris sotsiaalmeedias Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi, kes ütles, et tema arvates võiks hoopis sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski Mikserit kuulda võtta.

"Oleks tore, kui Jevgeni Sveni kuulaks, aga pole minu asi seda öelda. Sven seevastu arvab, et peab hurjutama Kajat minu kuulamine eest. Mul täpselt vastupidine arvamus, võiks rohkem kuulata, aga kuna Sven räägib veel ka südametunnistuse häälest, koolilapse moraalsest kompassist ja on parajalt vastik, vastan, ehkki pean teda sõbraks," ütles Ligi.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: