Kallas: valitsus kukkus ränderaamistiku hääletamisel läbi

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul kukkus valitsus riigikogusse toodud rändekompakti hääletusel läbi, sest seda toetas vähem kui pool riigikogust ja vaid osa koalitsioonist – 41 saadikut.

"Kui meie parandusettepanekuid oleks toetatud, oleksime toetanud ka avaldust. Olukorras, kui valitsus püüab talle pandud vastutusest kasvõi põhiseaduslikku kriisi tekitades kõrvale hiilida, ei saanud me seda teha. Põhiseadus paneb kohustuse sellistes asjades otsustamiseks valitsusele," selgitas Kallas, miks jättis Reformierakonna fraktsioon hääletamata.

Kallase sõnul olnuks õige panna ränderaamistikuga liitumine valitsuses hääletusele.

"See valitsus pole enam otsustusvõimeline, ning tänane hääletus näitas, et olulistes hääletustes on Keskerakond ka riigikogu enamuse toeta," ütles Kallas.

Riigikogu kiitis täiendaval istungil heaks avalduse ÜRO globaalse ränderaamistiku kohta.

Avalduse vastuvõtmise poolt hääletas 41 saadikut, vastu oli 27 ning erapooletuid ei olnud.

Avalduse poolt hääletasid saadikud Keskerakonnast, sotsiaaldemokraatlikust erakonnast. Neile lisandus kaks häält nn aknaaluste seast, kelleks olid Margus Tsahkna ja Monika Haukanõmm.

Eelnõu vastu hääletasid saadikud Isamaa fraktsioonist, EKRE-st ja Vabaerakonnast. Neile lisandus nelja fraktsioonitu liikme vastuhääl. Reformierakondlased jätsid hääletamata.

Peaminister Jüri Ratas teatas pärast riigikogu istungit, et Eesti lähtub ÜRO ränderaamistiku toetamisel riigikogus heakskiidu saanud avaldusest. "Austan ja tunnustan parlamendi otsust toetada ÜRO globaalset ränderaamistikku."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: