Reformierakond avalikustas esimesena kõik kandidaadid

Foto: (Foto: ERR)

Reformierakonna juhatus saatis üldkogule kinnitamiseks 125 nimega valimisnimekirja, mille nimekirjatoimkond koostas sisevalimiste tulemuste põhjal.

Reformierakonna ringkondade esinumbrite, ringkonna kandidaatide ja nende järjestuse osas suuri üllatusi pole. 125 kandidaadi seas on 87 meest ja 38 naist.

Erakonna esimees Kaja Kallas kandideerib Eesti suurimas (15 mandaati) valimisringkonnas Harju- ja Raplamaal, kus talle järgnevad Marko Mihkelson ja Aivar Sõerd. Vahepeal poliitikast lahkuma pidanud Laine Randjärv on selles ringkonnas viiendal positsioonil.

Eesti suuruselt teist (13 mandaati) ehk Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonda veab Siim Kallas, kellele järgnevad Keit Pentus-Rosimannus ja Andres Sutt. Suure meediatähelepanuga kandideerimisest teatanud Kristina Šmigun-Vähi on nimekirjas neljas.

Suuruselt kolmanda (10 mandaati) ehk Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna ringkonna eesotsas on Kristen Michal, kellele järgnevad Heidy Purga ja Arto Aas.

Tartus (kaheksa mandaati) on erakonna esinumber linnapea Urmas Klaas, kellele järgnevad professor Margit Sutrop ja endine kaitseväe juhataja Ants Laaneots.

Reformierakonna valimiste üldnimekirja järjestus selgub sisevalimiste teises voorus, mis lõppeb 12. detsembril. Reformierakonna üldkogu kinnitab valimisnimekirja lõplikult 12. jaanuaril. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: