Isamaa võib panna Ida-Virumaal esinumbriks Siim-Valmar Kiisleri

Siim Valmar Kiisler err.ee stuudios
Siim Valmar Kiisler err.ee stuudios Autor/allikas: Priit Mürk

Erakonna Isamaa esinumbriks riigikogu valimistel Ida-Virumaal võib saada keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler, kes varem on kandideerinud Tallinnas.

Ida-Virumaa esinumber oli Isamaal viimasena piirkondadest lahtine.

Isamaal on Ida-Virumaal praeguste plaanide kohalselt teisel positsioonil rahandusministeeriumi regionaalhalduse Ida-Virumaa osakonna juhataja Tiit Salvan, kolmandal Lüganuse vallavolikogu liige Marja-Liisa Veiser.

Isamaa esindajad ei soovinud ERR-ile järjestust kinnitada, kuid ei lükanud infot ka ümber, öeldes, et lõpliku otsuse teeb erakonna volikogu.

Kiisler kandideeris 2015. aasta riigikogu valimistel Mustamäel ja Nõmmel, sai 556 häält, kuid valituks ei osutunud. Sama aasta septembris sai ta riigikogus asendusliikmeks, möödunud aasta suvest on ta keskkonnaministri ametis.

Suurimas valimisringkonnas ehk Harju- ja Raplamaal on Isamaa esinumbriks praeguste plaanide kohaselt kaitseminister Jüri Luik. Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ise kandideerib esimesel positsioonil taas Viljandi- ja Järvamaal.

Lääne-, Saare ja Hiiumaal on valimisnimekirjas esimene riigikogu liige ja endine politseijuht Raivo Aeg, Võru-, Valga- ja Põlvamaal riigikogu liige ja erakonna peasekretär Priit Sibul.

Lääne-Virumaal on nimekirja eesotsas keskkonnaminister Marko Pomerants.

Tartu- ja Jõgevamaal saab Isamaa esinumbriks tõenäoliselt riigikogu liige Aivar Kokk, Pärnumaal riigikogu liige ja sealne endine maavanem Andres Metsoja. Tartu linnas praegustel andmetel Eesti Rahva Muuseumi endine juht Tõnis Lukas.

Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa valimisnimekirjas on esimene ilmselt Tallinna linnavolikogu aseesimees ja aastaid meedias tegutsenud Mart Luik, Mustamäel ja Nõmmel justiitsminister Urmas Reinsalu.

Kesklinnas, Pirital ja Lasnamäel on kavas esinumbrina praegustel andmetel üles seada riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits või endine rahandusminister Sven Sester.

Isamaa volikogu koguneb valimisnimekirjade ja valimisplatvormi kinnitamiseks sel laupäeval Tallinnas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: