Fotod: Tallinnas avaldati rändeleppe vastu meelt

{{1544360100000 | amCalendar}}

Liikumine Tark ja Terve Eesti avaldas pühapäeval Vabaduse väljakul meelt ÜRO rändeleppe vastu ning sõnavabaduse toetuseks. Vabaduse väljaku kõrval Wabaduse kohvikus kogunes samal ajal erakond Eesti 200, lubades pakkuda alternatiivi hirmu õhutavale poliitikale.

Meelt avaldasid sajad inimesed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meeleavaldajad ütlesid, et pühapäeval ajas neid niiske ilmaga kodust välja missioonitunne. Üks osavõtja võrdles õhkkonda 1980. aastate lõpu Nõukogude migratsiooni vastaste meeleavaldustega. Mõni meeleavaldaja ei tahtnud oma nime avaldada.

"Ilmast ei sõltu mitte midagi. Kui on vaja oma riigi suveräänsuse eest seista, vahet ei ole - tulgu või pussnuge," ütles üks meeleavaldaja.

"Nahavärvi inimene ei saa valida, aga ta saab valida meelsust, et oma kodukohas midagi ära teha, et seal oleks hea elada, mitte et nad tulevad ja võtavad neid hüvesid, mis keegi teine on loonud," rääkis teine.

Valjuhäälditest kõlasid kunagised vabaduse laulud.

Meelt avaldati nii ränderaamistiku kui ka erakondade vastu, kes selle heaks kiitsid.

""Rahvasteränne teeb meid õnnelikuks", "rahvasteränne on arengu alus" - see on ju vale. Kui üks asi on valele eeldusele üles ehitatud, siis tegelikult ei ole seal midagi edasi lugeda. Kuigi ma lugesin selle juba enne eestikeelset tõlget läbi," rääkis Ants Erm.

Meeleavalduse korraldajad kutsusid kohaletulnuid oma liikumisega liituma. MTÜ Tark ja Terve Eesti esindaja Styna Eerma ütles, et liikumine võitleb rumaluse vastu välispoliitikas, suveräänsuse säilimise ja sõnavabaduse eest.

Ta ütles, et ei ole pagulaste vastu, kes üritavad siin ühiskonda sulanduda, keelt selgeks saada ja tööle hakata.

"Tulgu, tehku. /.../ Nemad ei kvalifitseeru mugavuspagulastena, kui nad on valmis tegema tööd, maksma makse," selgitas Eerma.

Kõnepuldist kõlas kriitika valitsuse rändeotsuste aadressil. Öeldi kibedaid ja vihaseid sõnu.

Tark ja Terve Eesti on algatanud petitsiooni, milles nõuab president Kersti Kaljulaidi tagasiastumist.

"Asudes siseriiklikusse poliitikasse sekkumisega aktiivselt toetama ja läbi suruma Marrakechi rändelepet, on Kersti Kaljulaid otseselt õõnestamas Eesti põhiseaduslikku korda ja põhiseaduses seatud riigi toimimise eesmärke, pannes sellega toime riigireetmise," seisab avalduses.

Pühapäevase meeleavalduse korraldaja on mullu EKRE-st välja heidetud Maria Kaljuste.

Eesti 200 kogunemisel nimega "Positiivne alternatiiv" lubati pakkuda alternatiivi hirmu õhutavale poliitikale ning samal päeval arutas erakonna juhatus valimisprogrammi. Üles astus ka äsja Eesti 200-ga liitunud Svjata Vatra solist Ruslan Trochynsky.

Toimetaja: Karin Koppel, Vahur Lauri, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: