Otse kell 10: konverents "Naiste majanduslik iseseisvus on inimõigus"

Sooline palgalõhe.
Sooline palgalõhe. Autor/allikas: Euroopa Komisjon

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) asepresidendi ja Eesti delegatsiooni juhi Marianne Mikko eestvedamisel toimub esmaspäeval, inimõiguste päeval Tallinnas rahvusvaheline konverents "Naiste majanduslik iseseisvus on inimõigus". Kell 10 algavat konverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Konverentsil teeb ettekande ENPA president Liliane Maury Pasquier, kes keskendub palgalõhe probleemile. Tema sõnul pole naiste majandusliku iseseisvuse tagamine üksnes inimõigus, vaid ka võimalus anda naistele väljapääs ärakasutavast suhtest.

Samuti teeb ettekande ENPA Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimees ja Bundestagi liige Frank Schwabe, kes räägib ÜRO soolise võrdõiguslikkuse kampaaniast HeForShe ja Saksamaal kasutatavast kvoodisüsteemist.

Ettekannetele järgneb soolise palgalõhe vähendamise teemaline vestlusring, milles osalevad Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (BPW Estonia) liige Leena Kivisild, idufirma OÜ Timbeter juht Anna-Greta Tsahkna ja riigikogu liige Jevgeni Ossinovski.

Konverentsi avab Marianne Mikko ja tervitussõnadega esineb riigikogu esimees Eiki Nestor. Konverents kestab kell 10–13.30 ja selle töökeeled on eesti ja inglise keel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: