Tallinna haridusamet: GAG-il on tõepoolest finantsdistsipliiniga probleeme ({{commentsTotal}})

GAG-il on eelarves püsimine probleemiks, tunnistab Tallinna haridusamet.
GAG-il on eelarves püsimine probleemiks, tunnistab Tallinna haridusamet. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Gustav Adolfi Gümnaasiumi viimaseid nädalaid ametis olev direktor Hendrik Agur kirjutas suvel võlausaldajale, et koolil pole raha tualettpaberi ostukski ning nad on linna finantsteenistuse teravdatud tähelepanu all, ent ERR-ile väitis, et neil rahalisi probleeme pole. Tallinna haridusamet tunnistab, et GAG-il on siiski eelarve piires püsimine tõsiseks väljakutseks.

Gustav Adolfi Gümnaasiumile (GAG) direktor Hendrik Aguri tellimusel videoteenuseid osutanud produktsioonifirma Monster Studio, kellele kool osutatud teenuste eest 5700 euro tasumisest üle poole aasta kõrvale põikles, sai Agurilt korduvalt põhjenduseks, et koolil pole raha ning see on absoluutne, nagu ERR paar päeva tagasi kirjutas.

Direktor tõi kirjavahetuses võlausaldajaga esile, et raha pole isegi kempsupaberi ostmiseks ega prügiveoks, mistõttu on nad linna finantsteenistuse teravdatud tähelepanu all. Samal ajal tellis direktor analoogseid teenuseid aga teiselt produktsioonifirmalt.

ERR-ile kinnitas Agur, et koolil rahamuresid pole: "Kooli finantsseis on normaalne."

Kumb väide siis on tõene, kas see, et koolil on finantsdistsipliiniga probleeme või ei ole?

Tallinna haridusamet kinnitab, et olukord on siiski probleemne.

"Gustav Adolfi Gümnaasiumil on eelarve piires püsimine tõepoolest osutunud väljakutseks. 2017. aastal ületas kool oma eelarvet, mille kompenseerimiseks vähendati kooli 2018. aasta eelarvet," kommenteeris haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaar.

"Tänavu on GAG-i eelarve täitmine läbi aasta olnud haridusameti teravdatud tähelepanu all, koolijuhiga on seda arutatud ja ta on eelarves püsimiseks teinud mitmeid muudatusi. Kas see kõik on olnud eelarve tasakaalu saavutamiseks piisav, on täna raske öelda, kuid koolijuht on kinnitanud, et suudab eelarves püsida," lisas Jürisaar.

Tulevane tööandja juhtunust ei huvitu

ERR tundis huvi, kuidas suhtub oma tulevase koolivõrgu juhi käitumisse võlausaldajaga haridus- ja teadusministeerium, kuhu Agur jaanuarist tööle asub. Uus tööandja aga distantseerib end juhtunust.

"Hendrik Agur on munitsipaalkooli direktor ning ministeerium ei ole lähemalt kursis artiklis kirjeldatud juhtumiga. Sestap on ministeeriumil keeruline juhtumit kommenteerida," teatas ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna konsultant Aire Koik.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: