Kaks ministeeriumi ei toeta karusloomafarmide keelustamise eelnõu

Karusloomakasvatuste vastane meeleavaldus 2015. aastal.
Karusloomakasvatuste vastane meeleavaldus 2015. aastal. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Maaeluministeerium ja keskkonnaministeerium ei toeta neljapäeval valitsuses arutusele tulevat loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis keelustaks alates 2024. aastast karusloomafarmid.

Eelnõu kohaselt keelustatakse alates 1. juunist 2024 loomade pidamine, nende aretamine ja paljundamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil, kuid kaks ministeeriumi seda keeldu ei toeta, teatas valitsuse pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile.

Kavandatav keeld hõlmaks vaid sellist karusloomakasvatust, kus karusnaha tootmine on ainus eesmärk. Seega ei ohusta sellise eelu sisseseadmine näiteks lammaste või küülikute kasvatajaid, kuna nende puhul on peamine tuluallikas liha.

Riigikogu 14 liiget algatasid sarnase sisuga eelnõu selle aasta 23. veebruaril ning valitsus otsustas 30. märtsi istungil loobuda sellele arvamuse andmisest kuna maaeluministeerium ja keskkonnaministeerium olid eelnõu suhtes erineval seisukohal.

Maaeluministeerium on oma ettepaneku 18 riigikogu liikme algatatud eelnõu mitte toetada valitsusele edastanud ning jääb 2016. ja 2017. aastal esitatud seisukohtade juurde. Selle kohaselt ei ole põhjust karusloomakasvatuste tegevust keelata, kui kasvatustes on täidetud loomade pidamise ja loomade surmamise kohta kehtestatud nõuded.

Eelnõu ei toeta praegusel juhul ka keskkonnaministeerium. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: