RKAS müüb Palivere ja Maidla mõisa

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Palivere mõis Läänemaal. Autor/allikas: RKAS

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pani 105 000 euroga müüki Läänemaal Lääne-Nigula vallas asuva Palivere mõisa ja 131 000 euroga Raplamaal asuva Maidla mõisa. Pakkumisi saab teha 22. jaanuarini.

Mõlemat mõisa on RKAS üritanud aastaid müüa varemgi, kuid eduta. Palivere mõis on nüüd müügis 105 000 euro suuruse alghinnaga, näiteks 2017. aasta kevadel oli mõisakompleksi müügihind 190 000 eurot. Maidla mõis on praegu pakkumisel 131 000 euroga, eelmisel kevadel oli alghinnaks 250 000 eurot.

Palivere mõisa kinnistul asuvad mõisahoone (suletud netopinnaga 1412,2 ruutmeetrit), mõisa laohoone (213 ruutmeetrit) ja pumbamaja (7,2 ruutmeetrit). Enampakkumise tähtaeg on 22. jaanuar 2019.

Hoonetes tegutses varasemalt kool, kuid nüüd on hooned olnud kasutuseta ja vajavad kapitaalremonti. Mõisahoone on ka oluliselt ümber ehitatud. RKAS-il puudub dokumentatsioon ümberehituste kohta.

Tehnosüsteemide seisukord on teadmata. Mõisahoone katusest on toimunud läbijookse. Kinnistut läbivaid teed kasutatakse naaberkinnistutele pääsemiseks ning servituute seatud ega lepinguid sõlmitud pole.

Läbi kinnistu elektriliitumise toimub viie tarbija elektrienergiaga varustamine ja kinnistul asuvast puurkaevust toimub kolme tarbija veega varustamine. Lepinguid selle kohta sõlmitud ei ole. Tarbijatel on eraldi arvestid, mille alusel käib tasu arvestamine.

Maidla mõisa härrastemajas asus aastatel 1950-2012 Maidla lastekodu, mille järel anti mõis üle RKAS-ile.

Maidla mõisa puhul märgib RKAS, et kinnistul paiknevad hooned on olnud pikalt kasutuseta (sh kütteta) ja amortiseerunud (sh niiskuskahjustused, konstruktsioonid halvas seiskorras) ning vajavad kapitaalremonti. Kinnistul on garaaž, kus on kasutaja sees, kuid kirjalikke lepinguid kasutamiseks sõlmitud ei ole.

Ka Maidla mõisa (1943 ruutmeetrit) enampakkumise tähtaeg on 22. jaanuar 2019.

Maidla mõis Raplamaal. Autor: RKAS

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: