Külm ilm hõrendas paljudes koolides laste ridu

{{1548154500000 | amCalendar}}

Teisipäeva varahommikul langes mitmel pool Eestis õhutemperatuur -20 kraadist allapoole ning seetõttu jäi ka osa lapsi kooli tulemata.

Jõgeval oli teisipäeva hommikul kell kaheksa 23 kraadi külma ning sellel oli mõju ka koolitööle.

Umbes 660 õpilasega Jõgeva põhikooli õppejuht Anneli Jäme ütles ERR-ile, et kui neil on tavapäraselt keskmiselt 60-70 puudujat, siis täna oli neid 115. Kui transport pole korraldatud ja tuulekülm on tugev, siis on see tema sõnul puudumiseks piisav põhjus.

"Samas võib linna ümbruses olla väga erineva temperatuuriga kohti. Mina tulen kümne kilomeetri kauguselt ja seal oli kaks kraadi rohkem külma kui linnas. Alati on ka lapsi, kes suudavad vanemad ära rääkida, kasutavad külma ilma ära," märkis ta.

Järvamaa Laupa kooli 117 ôpilasest oli teisipäeva hommikul koolis 67. Direktor Kaarel Aluoja ütles, et kindlasti on mõni laps ka haige, kuid oma osa nii paljude laste kojujäämisel on külmal ilmal. Samas ei tähenda puudumine seda, et õppetöö tegemata jääks.

"Koolitunde teevad nad kindlasti juba täna - õppimine on e-koolis üleval, neile, kes puuduvad, on e-tunnid olemas, nii et õppimata lastel ei jää," kinnitas Aluoja.

Laupa kooli juht uuris huvi pärast ka oma valla teiste koolide olukorda ja ütles, et Järvamaa suurimas maapõhikoolis Väätsal puudus 155 õpilasest pisut üle 60. Retla-Kabala kooli direktor aga drastilist puudumiste kasvu ei täheldanud, koju oli küll jäänud kaugemalt käivaid lapsi, aga põhjuseks võisid olla ka haigused.

Põlvamaal Ahjas oli kell kaheksa hommikul 24 kraadi külma. Friedebert Tuglase nimelisest Ahja koolist puudusid umbes pooled õpilased. Kooli õppealajuhataja Rita Lutsar ütles, et kas puuduti külma ilma või haiguste tõttu, on raske öelda, sest praegu on palju haigusi liikvel ja seda nii õpilaste kui õpetajate seas.

"Külmapühade jaoks ei ole meil eraldi tunniplaani, aga õpetaja haiguste tõttu küll," lisas ta.

Lääne-Virumaal asuvas Kiltsi mõisakoolis ei olnud aga hoolimata 25-kraadisest külmast tavapärasest rohkem puudujaid. Direktor Merje Leemets ütles, et nende õpilastest kolm elab kooli lähedal, ülejäänud tuuakse aga autode ja bussiga, nii et transpordiprobleemi neil ei ole.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: