SEBE pöördub lepinguvaidluses maanteeametiga kohtusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

SEBE buss Jõhvi bussijaamas
SEBE buss Jõhvi bussijaamas

AS SEBE pöördub kohtusse, leidmaks lahendust Ida-Virumaa ühistranspordiga seotud lepinguvaidlusele. Maanteeameti hinnangul on leping õigustühine.

Kui veel detsembri keskel antud intervjuus avaldas AS-i SEBE omanik Hugo Osula lootust, et vaidlusaluse lepingu asjus jõutakse maanteeametiga kohtuvälisele kokkuleppele, siis kolmapäeval pressile saadetud info põhjal on SEBE otsustanud pöörduda kohtusse.

"On otsitud kompromissi, kuid mõistlikku kokkulepet uutes tingimustes kohaliku bussiliikluse opereerimise jätkamiseks ei ole õnnestunud saavutada," teatas SEBE pressiteates.

Täpsemalt avaldatakse konflikti tagamaad tuleval nädalal toimuval pressikonverentsil.

Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson on öelnud ERR-ile, et ebakõlad on tingitud sellest, et riigil oli võetud kohustusi 1,5 miljoni euro ulatuses, milleks ei olnud ühtegi õiguslikku alust.

Nii SEBE kui ka maanteeameti volitusel Ida-Virumaal ühistranspordi korraldava Ida-Viru ühistranspordikeskuse hinnangul tekkis segadus lepinguga sellest, et tasuta ühistranspordile mindi eelmisel suvel üle kiirendatud korras.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: