Ida-Viru ühistranspordikeskus peab leidma kolme kuuga probleemidele lahendused

Foto: Rene Kundla/ERR

Maanteeameti kontroll tuvastas, et Ida-Virumaa ühistranspordi korraldamisel on palju probleeme. Ida-Viru ühistranspordikeskusele anti esmaspäevasel üldkoosolekul kolmekuuline testperiood, mille jooksul peab keskus uue juhi eestvedamisel tegema ettepanekud, kuidas probleemid lahendada.

Maanteeamet tõdes, et Ida-Virumaa ühistranspordis on probleeme kuhjunud rohkem kui mujal ja soovitas kõikide keskuse töötajate väljavahetamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ida-Virumaa omavalitsuste esindajad ei olnud sellega nõus, viidates sellele, et käib ettevalmistus uute riigihangete tegemiseks.

"Kõige suurem probleem on see, et /.../ sõiduplaanid vastaksid sellele, kuidas nad sõidavad - see on inimeste jaoks kõige tähtsam. Lisaks olid mõned lepinguprobleemid, mis on rahalised ja me vaatame, kuidas need asjad lahenevad," selgitas maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtivekspert Aini Proos.

"Me suuname kogu tähelepanu logistika korrastamisele ja ühistranspordi korraldamisele. Tahame minna hankesse võimalikult kasutamiskõlbliku bussiliinivõrguga," ütles Toila vallavanem Eve East.

Ühiselt otsustati, et keskuse pädevust tõstetakse juhatusse uue liikme Heiki Lutsu kaasamisega.

Ida-Viru ühistranspordikeskuse senine ainus juhatuse liige Monika Helmerand nentis, et ta ei olnud valmis nii paljude eripalgeliste probleemide lahendamiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: