Maanteeamet peab Ida-Virumaal SEBE-ga sõlmitud lepingut õigustühiseks

Foto: ERR

Ida-Virumaa ühistranspordi korraldamisel üles kerkinud probleemidest suurim on Ida-Viru ühistranspordikeskuse ja bussifirma SEBE sõlmitud leping, mille suhtes on maanteeamet ja ettevõte erinevatel seisukohtadel. Maanteeameti hinnangul tehti leping, mis tooks riigile kahju ligi poolteist miljonit eurot.

Maanteeamet on seisukohal, et Ida-Viru ühistranspordikeskuse ja SEBE sõlmitud leping on õigustühine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ebakõlad olid selles, et riigil oli võetud kohustusi 1,5 miljoni euro ulatuses, mille jaoks ei olnud ühtegi õiguslikku alust. Maanteeameti peadirektor oli sunnitud lepingu tühistama ja juhtima tähelepanu, kuidas leping peaks olema korrektselt vormistatud," selgitas maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson.

Bussifirma SEBE omanik Hugo Osula nentis, et nad on maanteeametiga lepingu asjus erinevatel seisukohtadel, kuid ta avaldas lootust, et probleem saab lahendatud.

"AS SEBE ainuke kohalik bussiliiklus ongi Ida-Virumaal ja me oleme seda nüüd opereerinud kuus aastat. Meie leping Ida-Virumaal on natuke erinev kõikidest teistest. Meie lepingus on rõhk eelkõige piletitulu genereerimisel ja reisijate arvu genereerimisel, mis on ka meile andnud lisa kilomeetri kohta. Tasuta ühistransport meil selle mudeli lõpetas ära ja me pole siiamaani leidnud sobivat jätkamise formaati. Praegu me seda otsime ja loodame, et selle leiame lähiajal," rääkis Osula.

Maanteeameti volitusel Ida-Virumaal ühistransporti korraldavas Ida-Viru ühistranspordikeskuses tekkinud probleemide lahendamiseks vahetati detsembrikuus välja keskuse juht.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: