SEBE andis kohtusse nii maanteeameti kui ka ühistranspordikeskuse

Bussifirma SEBE andis maanteeameti ja nende volitustel Ida-Virumaal ühistransporti korraldava Ida-Viru ühistranspordikeskuse lepingu mittetäitmise pärast kohtusse. Maanteeamet peab lepingut õigustühiseks.

SEBE sõlmis Ida-Virumaal maakonnaliinide teenindamiseks lepingu 2012. aastal. Leping oli tehtud nii, et SEBEl oli stiimul piletimüüki kasvatada. Pärast seda kui eelmisel suvel mindi üle tasuta ühistranspordile, piletitulu enam ei teenitud. Nii sõlmis SEBE Ida-Viru ühistranspordikeskusega kaotatud osa kompenseerimiseks lisalepingu.

Maanteeamet andis teada, et nad pooleliolevat kohtuvaidlust ei kommenteeri. Varem on maanteeamet ERRile kinnitanud, et nemad peavad lisalepingut õigustühiseks. Nende hinnangul on võimalik lepinguga tekitatav kahjusumma 1,5 miljonit eurot.

SEBE hinnangul on vaidlusalune summa väiksem kui 1,5 miljonit eurot. Hoolimata kohtuvaidlusest ja seni saamata jäänud rahast kinnitas SEBE kohtusse mineku puhul peetud pressikonverentsil, et nemad Ida-Virumaa liine teenindamata ei jäta. Leping lõpeb neil tuleva aasta jaanuari lõpus. SEBE hinnangul on probleemide juur kiirustades tehtud üleminek tasuta ühistranspordile.

Praegu valmistatakse Ida-Virumaal ette ühistranspordi hanget järgmiseks kaheksaks aastaks. SEBE omnik Hugo Osula kinnitas, et hoolimata kõigest plaanivad nad sellel osaleda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: