Vabariigi aastapäev toob traditsiooniliste sündmuste kõrvale ka uusi

Vabariigi aastapäeval ja selle eel pakutakse juba traditsiooniks saanud sündmuste kõrvale ka uusi, näiteks presidendi algatatud tänuüritus "Eesti südames. Me hoiame nõnda ühte" laupäeval Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali juures või Tallinna linna kingina suur vabaõhukontsert pühapäeva õhtul.

Laupäeva hommikul Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaali juures toimuv üritus "Eesti südames. Me hoiame nõnda ühte" on kummardus aktiivsetele kodanikele ja kodanikujulgusele, mis on olnud eri aegadel okupatsioonirežiimide sihtmärk, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohapeal on avatud postkontor ja osalejad saavad erikujundusega postkaardiga tasuta saata tervitusi lähedastele üle maailma. Eesti mälu instituudi korraldatud ekskursioonil räägitakse kommunistliku režiimi ohvritele pühendatud memoriaali loomisloost.

Vabariigi aastapäeva traditsiooniliste sündmuste keskmes on Vabaduse väljakul toimuv kaitseväe paraad. Selleks ajaks lõpetati ka mitu kuud kestnud Vabadussõja võidusamba remont.

Tavapäraste sündmuste seas on presidendi vastuvõtt rahvusooperis Estonia. Pärast kõnet ning kontserti on presidendil plaanis sealt põigata Islandi väljakule.

24. veebruari õhtul on välisministeeriumi ees vabaõhukontsert "Aja mustrid", millest õnnestumise korral võib saada traditsioon.

"Selle kontserdi raames näidatakse suurt videoinstallatsiooni, mis kuvatakse välisministeeriumi seinale. Astuvad üles ansambel The Swingers, samuti Rein Rannap, kõne peavad Doris Kareva ja Eesti Vabariigi president," kirjeldas Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Esinejaid on veel ning kell 20.19 on plaanis väike katkestus, mil toimub üleeestiline ühiskallistus, kui igaüks saab oma lähedasi koosoldud aja eest kallistusega tänada.

Õhtutundidele kavandatud kontsert on Tallinna linna kingitus Eestile. See ei ole ainus.

"Aastapäevad on üleval Viru ringil sinimustvalge valgusfoor. Meile teadaolevalt on see maailma esimene ja see näitab kõigis Eesti suundades sinimustvalget värvi valgust ja see on see punkt, kus alustatakse kilomeetrite lugemist Tallinna suunas, selgitas Rüütelmaa.

Pidustustega seotud liikluspiirangute ning ühistranspordi muudatustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: