Vabariigi aastapäev tõotab tulla päikseline ja varakevadiselt soe

Pajuurvad
Pajuurvad Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Kadri Veskioja

Kui mõnel varasemal aastal on vabariigi aastapäeval paukunud veebruarikuule omane pakane ning külma tõttu on kaitseväe paraadki ära jäänud, siis tänavu võib ilmateenistuse nädalaprognoosi põhjal loota, et riigi sünnipäeva saab tähistada päikesepaistes ja kuni kaheksa soojakraadiga.

Alanud nädal tuleb väga heitliku ilmaga, kus kohati lõõtsub tugev tuul ja õhutemperatuur langeb kuni 15 miinuskraadini, siis tuleb aga jälle päike välja ja kütab ilma soojaks.

Teisipäeval liigub Skandinaavia põhjaosa kohale madalrõhkkond, selle lõunaserv laieneb üle Läänemere ja toob soojema õhumassi ning lisandub ka niiskust. Öösel ja hommikul võib Põhja-Eestis veidi vihma sadada, pärastlõunal sadu laieneb. Õhtul on oodata tihedat vihmasadu. Edelatuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 0..+3, Ida-Eestis öö hakul kuni -2, hommikuks tõuseb kõikjal üle 0°C, päeval +2..+5°C.

Kolmapäeval liigub aktiivne madalrõhkkond üle Soome Karjala poole ja selle serv katab Läänemere ümbrust. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma, õhtul muutub sadu lumisemaks. Tuul on tugev, puhub öösel edelast ja läänest, päeval pöördub loodesse ja võib tormiseks tõusta. Õhutemperatuur on +1..+4°C, pärastlõunal alates Loode-Eestist langeb alla 0°C.

Neljapäeval suundub madalrõhkkond edasi Kesk-Venemaa poole ja selle serva mööda lisandub Läänemere äärde külma õhku. Öösel sajab veel kohati lund ja lõõtsub väga tugev loode- ja põhjatuul. Päev on selgem ja sajuta, tuul nõrgeneb ja puhub põhjakaarest. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, päeval -1..-6°C.

Reedeks tugevneb kõrgrõhkkond ja ilm on sajuta ning enamasti selge taevaga. Tuul on nõrk kuni õhtuni, siis algab saartest alates edelatuule tugevnemine. Õhutemperatuur on öösel -8..-13, sisemaal võib kohati -15°C ümbrusse langeda, päeval on -2..-7°C.

Laupäeva öösel kõrgrõhkkond taandub, sest Skandinaavia põhjaosast laieneb aktiivne madalrõhkkond Läänemere äärde ning tõstab meile edela- ja läänetuule tugevaks. Ilm on veel sajuta. Läänemere äärde jõuab uuesti soojem õhumass. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis -3..-8, Kesk- ja Ida-Eestis -9..-14°C, hommikuks õhutemperatuur tõuseb, päeval +1..+4, Kagu-Eestis on veel kuni -2°C. Tihedam sadu meile ei ulatu, aga kohati võib sadada veidi lörtsi ja vihma, sisemaal ka nõrka lund.

Pühapäeval, 24. veebruaril liigub praeguse prognoosi järgi üle Eesti lauge kõrgrõhuhari. Öösel pilvisus hõreneb ja päev on laialdaselt päikeseline. Puhub mõõdukalt tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, päeval +3..+8°C.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: