X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabariigi aastapäeva paraadil on rivis üle 900 vormikandja

Kaitsejõudude paraad Vabaduse väljakul
Kaitsejõudude paraad Vabaduse väljakul Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Tallinnas peetavast Eesti riigi aastapäeva paraadist võtab osa üle 900 vormikandja nii Eestist kui liitlasriikidest.

Tallinnas Vabaduse väljakul peetavast vabariigi aastapäeva paraadist võtab osa üle 900 osaleja ja ligi poolsada ühikut tehnikat, kokku osaleb paraadil 45 lippu, neli kompaniid, kaks patareid, 15 rühma ja kaks orkestrit, edastas kaitseväe peastaap.

Paraad algab 24. veebruaril kell 12, paraadi võtab vastu president Kersti Kaljulaid ning juhatab kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Paraadil on esindatud on kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, sõjaväepolitsei vahipataljon, küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, Kaitseliidu Tallinna malev ning Naiskodukaitse. Samuti osalevad paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Liitlastest on paraadil esindatud Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poola ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalevad paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Ühendkuningriigi ja Belgia üksused ning Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste üksus.

Plaanide kohaselt näeb paraadil ka Ühendkuningriigi tanki Challenger, liikursuurtükki AS90 ja Belgia jalaväe lahingumasinat Piranha. Sobiva ilma korral teevad paraadist ülelennu erinevad Eesti ja liitlaste õhuvahendid.

Õhuvahendite ülelennu tõttu on mistahes droonide ja muude lennuvahendite lennutamine paraadialal ja selle läheduses rangelt keelatud.

Pärast paraadmarssi on huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja meie liitlaste tehnikaga. Näha saab Eesti kaitseväe jalaväe lahingumasinat CV9035EE, soomustransportööre Sisu XA-188 ja XA-180, Ühendkuningriigi tanki Challenger, jalaväe lahingumasinat Warrior ja liikursuurtükki AS90, 155- ja 122-millimeetriseid haubitsaid, õhutõrjekahurit ZU-23-2, õhutõrjeraketikompleksi Mistral, tankitõrjesüsteeme Milan ja Javelin, 120-millimeetrist miinipildujat ning mobiilset õhuseireradarit Ground Master 403.

Paraadi peaproov on Vabaduse väljakul 23. veebruaril kell 21.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: