Powell: USA majanduskasv sel aastal aeglustub

Inimesed USA-s kaubanduskeskuses.
Inimesed USA-s kaubanduskeskuses. Autor/allikas: Mark Makela/Reuters/Scanpix

USA föderaalreservi juhi Jerome Powelli sõnul peaks USA majandus jätkama sel aastal tugevat kasvu, kuid mõneti aeglustuma.

Kongressile esitatud keskpanga rahapoliitika raportis ütles Powell, et föderaalreserv on intressimäärade edasisel tõstmisel ettevaatlik, tulenevalt "vastutuultest ja vastakatest signaalidest".

Föderaalreservi intressiotsused tuginevad andmetel arengute kohta majanduse väljavaates, ütles Powell.

USA keskpank viitas detsembris, et tõstab baasintressi sel aastal kahel korral, kuid majandusanalüütikud leiavad, et föderaalreserv tõstab intressimäära kas aasta lõpus või jätab selle üldse muutmata.

Powelli sõnul kasvas majandus möödunud aastal tugevas tempos ning tööhõive ja inflatsioon püsisid keskpanga eesmärgi lähedal. Aastane majanduskasv oli mullu ilmselt veidi alla 3 protsendi ja tänavu peaks see veidi aeglustuma.

Powell viitas mitmele faktorile, mis võivad kasvu tulevatel kuudel aeglustada.

"Finantsturud muutusid aasta lõpus volatiilsemaks ja finantstingimused toetavad nüüd vähem kasvu kui varem eelmisel aastal," ütles ta.

Ta märkis, et kasv on aeglustunud mitmes suure majandusega riigis, sealhulgas Hiinas ja Euroopas, kus esineb ebakindlust seoses Brexitiga, aga ka USA kaubandusläbirääkimistega.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: