ERE korraldab ERR-i maja ees alternatiivse debati

Artur Talvik protestib telemaja ees.
Artur Talvik protestib telemaja ees. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Elurikkuse Erakond (ERE) pole jätkuvalt rahul sellega, et osalise valimisnimekirjaga riigikokku pürgivad erakonnad ETV debattidesse ei pääsenud ning korraldab kolmapäeval seetõttu ERR-i hoone ees oma debati.

"Täisnimekirja kasutamine kriteeriumina on üksnes ERR-i nõukogu algatus. Elurikkuse erakonnal on üleriigiline nimekiri ja meie kandidaatide eest saab häält anda igas ringkonnas. Kas tõesti ei mahu veel üks erakond ETV stuudiosse või pildile ära? Meie pöördumine õiguskantsleri poole andis tulemuse, et õiguskantsler selles küsimuses seisukohta ei võta ja seadustele vastavust saanuks hinnata üksnes kohus. /.../ See üleriigiliste nimekirjadega erakondade ebavõrdne kohtlemine ERRi poolt peab lõppema!" ütles ERE esindaja Artur Talvik.

"Täna me korraldame seega oma debati ETV maja ees kell 20.00, kus on vaid ERE liikmed ja te olete oodatud oma küsimusi esitama ning me kanname seda ise üle oma Facebook kanalil."

Elurikkuse Erakond ei saa osaleda ETV "Valimisstuudio" saadetes, kuna seal osalemise üks tingimus on see, et erakond kandideerib riigikogu valimistel täisnimekirjaga. ERE on samas esindatud ERR-i teistes kanalites: sealhulgas Vikerraadio valimisdebattides ja ERR-i valimiskompassis.

Õiguskantsler arutas Elurikkuse Erakonna kaebust rahvusringhäälingu aadressil ning otsustas, et see valimiste kajastamise kord ei lähe põhiseaduse ja teiste õigusnormidega vastuollu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: