Mais jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv aeglustus

Ülemiste keskus laienes
Ülemiste keskus laienes Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu mais 646 miljonit eurot. Kui aprillis kasvas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes kaheksa protsenti, siis mais kasv aeglustus.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv mais aeglustus. Kui aprillis suurenes nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 11 protsenti, siis mais oli aastane kasv neli protsenti.

Müügitulu suurenes viiel ja vähenes kahel tegevusalal. Enim suurenes müügitulu muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad) ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (mõlemas oli kasv 10 protsenti). Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus müüakse peamiselt arvuteid ja nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju, lilli, istikuid jm (kasv kuus protsenti).

Mais aeglustus müügitulu kasv ka toidukaupade kauplustes. Kui aprillis oli müügitulu kasv aastases võrdluses seitse protsenti, siis mais kaks protsenti.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu pöördus mais aga langusesse ning vähenes eelmise aasta maiga võrreldes neli protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga suurenes mais jaekaubandusettevõtete müügitulu viis protsenti.

2019. aasta viie kuuga (jaanuar-mai) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes viis protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: