X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pärnu Tammsaare koolis avatakse eesti klass

Pärnu Tammsaare koolis, mida teatakse kui vene kooli, avatakse eesti klass. Selle üks põhjus on koolikohtade puudus kesklinnas, aga oluliseks peetakse ka lõimumist.

Tammsaare kooli esimesse eesti klassi võetakse 20 õpilast ja nende puhul ei kehti nõue, et tegemist peab olema sama koolipiirkonna lastega, tulla võib kas või linna teisest servast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnavalitsusel on lootus, et see aitab leevendada koolikohtade puudust südalinnas, sest kindlasti on neid, kes panevad oma lapsed kooli, kus saab vene õpilastega suheldes ehk keelegi selgeks.

Pärnu abilinnapea Marko Šorin rääkis, et Tammsaare koolil on lõimumiskogemus juba olemas.

"Tammmsaare kool asub ju ranna rajoonis või kui võtta perimeetrit, siis kesklinna rajoonis. Ja ümbruskonnas elab väga palju inimesi ja vabad koolipinnad kasutame ära nüüd selleks, et avada sajaprotsendiline eestikeelne õpetus Tammsaare koolis. See on integratsioon ja iseenesest kogumused on juba olemas Tammsaare koolis. Kui Mai kool oli remondis, siis Mai kooli kolm klassi õppisid Tammsaare koolis. Kui alguses ka õpilased omavahel suhtusid natuke ettevaatlikult üksteisesse, siis väga kiiresti sulanduti ühtseks koolipereks ja mitte mingisuseid probleeme rahvuslikul pinnal ei olnud," rääkis Šorin.

Šorin ütleb, et kindlasti on lapsevanemaid, kellele tundub, et oma last vene kooli panna ei sobi. Aga on ka neid, kes ootavad seda võimalust. Pealegi on koolis juba aastaid keelekümblusklassid ja enamik lapse oskab eesti keelt.

Tammsaare kooli õppealajuhataja ning keelekümbluse koordinaator Reet Merilaine sõnas, et ligi 50 protsenti kooli õpilastest läbib keelekümblusprogrammi, mis tähendab, et palju aineid õpetatakse eesti keeles ja õppekeeleks loetakse eesti keel. "Seaduse järgi, kui 60 protsenti õpetatakse eesti keeles, loetakse õppekeeleks eesti keel."

Kooli varajase keelekümbluse õpilased õpivad kuni 75 protsenti õppeainetest eesti keeles. Eesti klass Tammsaare koolis avatakse sügisest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: