Abistatud enesetapu valinud Jane Paberit pidas lahkumispidu

Nelja lapse ema Jane Paberit, kes on otsustanud raske lihashaiguse tõttu teha Šveitsis abistatud enesetapp, pidas lahkumispidu.

Jaanuari lõpus tuli parandamatut ja kiirelt arenevat lihashaigust ALS põdev Jane Paberit "Pealtnägijas" avalikkuse ette ja rääkis, et tahab esimese eestlasena minna Šveitsi abistatud enesetappu sooritama.

Pühapäeval toimus tema lahkumispidu Lääne-Virumaal Pajustis, kus käis ka "Pealtnägija".

Paberiti julge ja avalik samm tõi pärast saadet kaasa tormilise diskussiooni, aga kuhjas ka Jane perekonna üle toetusavaldustega.

"Elu on endiselt hästi kena. Mis kõige rohkem muutus - see inimeste headus, see on täiesti ulme. Mul on hea meel, et ma niimoodi hauda ei läinud, et ma seda polekski teada saanud. Hästi palju toetusavaldusi ja hästi palju inimesi, kes jagavad oma muresid, raskusi. Ma muidugi ei osanud arvata, et see nii suure kõlapinna saavutab," ütles Paberit.

"Ma arvasin, et kõik inimesed teavad, et nad peavad ära surema ja see on nagu loomulik, aga et see tekitas ka palju hirmu fanaatikute peades… aga see on olnud hästi ilus aeg," lisas ta.

Paberiti kodukandi kultuurimajas peetud lahkumispeol, kus kogutud raha läks heategevuseks, tantsis endise tantsuõpetaja auks 60 tantsijat, kellest paljud tema õpilased, aga ka head sõbrad.

Lahkumispidu oli emotsionaalne ja samas ka tore. Ometi ei tähenda see kõik, et Jane Paberit juba esmaspäeval Eestist ära sõitis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: