Lobjakas ja Karnau loodavale võimuliidule pikka iga ei ennusta

Keskerakond, Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) saavad võimuliidu ilmselt moodustatud, kuid pikka iga on sellele raske ennustada, tõdesid ajakirjanikud Ahto Lobjakas ja Andrus Karnau Raadio 2 saates "Olukorrast riigis."

Kui peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas peab Karnau sõnul hakkama kord nädalas, kuus või kvartalis vabandama EKRE väljaütlemiste eest, siis pole sellisel võimuliidul pikka iga.

Lobjaka sõnul on Keskerakond praeguseks aru saanud, et neil on raske loodava võimuliidu seisukohti ja tegevust kommunikeerida.

EKRE võimuliitu võtmise vastu kampaaniat alustanud Raimond Kaljulaid Lobjaka sõnul ilmselt oma eesmärki täita ei suuda. "Kaljulaidi aktsioon jääb kardetavasti sooloks ja noateral rippuv koalitsioon tuleb siiski ära."

Lobjakas lisas, et Keskerakonna vene saadikutel on muutunud oma valijatega rääkimine üha raskemaks ning neil on keeruline põhjendada EKRE kaasamist. "Selline loomuvastane moodustis kindlasti väga kaua püsida ei saa."

Karnau nentis, et Kaljulaidi ettevõtmine on Keskerakonnale üsna iseloomulik ning meenutas Yana Toomi, Olga Ivanova ja Oudekki Loone kunagist protesti. "On vähetõenäoline, et Kaljulaid leiab nii palju toetajaid, et koalitsioon riigikogus läbi kukutada /.../ selge on see, et Keskerakond peab arvestama oma valijatega ja ei lähe oma vene saadikute ette leppega, mis on neile vastuvõetamatu."

Karnau lisas, et koalitsioonikõnelustel on tegelikult nö püksid Isamaa jalas. "Valitsuskoalitsiooni hind võib olla see, et Euroopa Komisjoni voliniku koht läheb Isamaale."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: