IMF-i juht: euroala ei suuda uuele majanduskriisile vastu panna

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sajaeurone rahatäht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroala on paremas finantsvormis kui kümme aastat tagasi, kuid mitte küllalt tugev, et uuele majanduskriisile vastu panna, hoiatas Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevdirektor Christine Lagarde neljapäeval.

Lagarde ütles Pariisis konverentsil, et euroala ei ole piisavalt vastupidav väljumaks ootamatust majandustormist puutumatult.

Ta möönis, et rahaliit on vastupidavam kui kümme aastat tagasi ülemaailmse finantskriisi ajal, aga siiski mitte piisavalt vastupanuvõimeline.

"Tema pangandussüsteem on kindlam, aga mitte küllalt kindel. Tema majanduse üldine tervis on parem, aga kasvust saadud kasu ei jagata piisavalt," rääkis Lagarde Prantsuse keskpanga korraldatud konverentsil.

Hoiatus on seotud viimase aja signaalidega, et majanduskasv aeglustub, seda eriti Euroopa Liidu suurima majandusega riigis Saksamaal ja suuruselt teises Prantsusmaal.

"Mõned võivad õigusega väita, et Euroopa on olnud täielikult arenenud finantsökosüsteemi väljatöötamises aeglane," ütles Lagarde. Ta tõdes, et euroala ei ole eelmisest finantskriisist veel lõplikult paranenud.

"Need sündmused jätsid paljudele majapidamistele ja ettevõtetele valusaid majandushaavu, külvates majandusliku ebavõrdsuse seemneid liikmesriikide vahel ja sees," sõnas ta.

Lagarde leidis, et on aeg anda euroala rahandusele uus suur tõuge.

Euroala peaks näitama üles otsustavust ning viima lõpule pangandus- ja kapitaliturgude liitumise, et lõigata selle vilju nüüd ja tulevikus.

"Euroopa vajab pangandussüsteemi, mis suudaks tormis murdumata painduda," rõhutas Lagarde.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: