IMF-i juhi sõnul on maailmamajandus tundlikus seisukorras

Christine Lagarde
Christine Lagarde Autor/allikas: KEVIN LAMARQUE/Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teatas teisipäeval, et maailmamajandus on tundlikus seisundis ja kasvu taastumist sel aastal ähvardavad kasvavad kaubanduspinged suurmajanduste vahel.

IMF-i juht Christine Lagarde ütles, et IMF ei ennusta järgmisel nädalal avaldatavas majanduse väljavaates majanduslangust, kuid ta lisas, et praegune olukord on haavatav.

Tema sõnul toetab lootust kasvu taastumisse hiljem sel aastal keskpankade võetud meetmed, näiteks USA keskpanga teade, et aeglustumise tõttu lükatakse edasi intressimäärade tõstmist.

"Selgelt öeldes, me ei näe lähiajal majanduslangust," lausus Lagarde kõnes USA kaubanduskojale. "Tegelikult võime me 2019. aasta teises pooles ja 2020. aastal näha kasvu kiirenemist."

IMF avaldab järgmisel teisipäeval uue maailmamajanduse väljavaate. Jaanuari raportis vähendas IMF tänavust globaalse majanduse kasvuprognoosi 3,5 protsendile, viidates kaubanduspingetele, Brexiti ebakindlusele ja intressimäärade tõstmisele.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: