Lagarde: Briti majandus ei saavuta Brexiti järel praegust olukorda

{{1549806600000 | amCalendar}}
Christine Lagarde.
Christine Lagarde. Autor/allikas: Xu Jinquan/Imago/Xinhua/Scanpix

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktor Christine Lagarde hoiatas pühapäeval, et Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust tähendab, et riigi majanduse olukord ei ole tulevikus enam kunagi nii hea kui praegu EL-i liikmena.

"Olen kindel ühes - olukord ei kujune nii heaks, nagu see olnuks Brexiti puudumisel. See on selge," sõnas Lagarde Araabia Ühendemiraatides Dubais valitsustevahelisel tippkohtumisel (World Government Summit).

"Sõltumata sellest, kas kõik lõpeb hästi, kas tuleb sujuv lahkumine koos tolliliitudega nagu mõned eeldavad, või jõhker lahkumine 29. märtsil ilma pikenduseta, ei kujune olukord nii heaks, nagu see on praegu," lausus ta.

IMF-i direktor ärgitas kõiki osapooli Brexitiks valmistuma, sest see pöörab praeguse kaubanduspraktika Suurbritanniaga pea peale. 

Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust 29. märtsil, kuid endiselt pole selge, mis tingimustel see aset leiab, sest lahkumisreegleid ja tulevasi suhteid käsitlevat lahutuslepet ei ole suudetud veel vastu võtta.

IMF-i direktor hoiatas valitsusi majandusliku tormi eest

IMF hoiatas pühapäeval valitsusi võimaliku majandusliku tormi eest ajal, kui maailmamajanduse kasvutempot ähvardavad tõsised riskid.

"Kokkuvõtteks - me näeme majandust, mis kasvab aeglasemalt, kui me ootasime," ütles IMF-i direktor Christine Lagarde Araabia Ühendemiraatides Dubais valitsustevahelisel tippkohtumisel (World Government Summit).

Jaanuaris langetas IMF maailmamajanduse kasvuprognoosi 3,7-lt protsendilt 3,5-le.

Lagarde tõi peamiste maailmamajanduse olukorda õõnestavate faktoritena välja "neli pilve" ja hoiatas tormi puhkemise eest.

Riskide seas on tema sõnul "kaubanduspinged ja imporditollide tõstmine, rahapoliitika karmistamine, Brexiti tulemusega seotud ebakindlus ja selle ülekandemõju ning Hiina majanduse kasvutempo üha hoogsam aeglustumine".

Kaubanduspingete mõju - peamiselt Ühendriikide ja Hiina kui maailma kahe suurima majanduse tariifitüli - on maailmamajanduses juba tunda, ütles iMF-i direktor.

"Meil ei ole mingit aimu, kuidas see välja kukub ja mida me teame, on see, et selle mõju kaubandusele, usaldusele ja turgudele on juba tunda," lausus ta, manitsedes valitsusi protektsionismist hoiduma.

Lagarde mainis ka laenamiskulude riske valitsuste, firmade ja majapidamiste "suure võlakoorma" kontekstis.

"Kui pilvi on liiga palju, piisab tormi puhkemiseks ühest pikselöögist," sõnas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: