President Vejonis ERR-ile: Eestis olles võid end tundagi nagu Lätis

Demokraatia ja parteid arenevad kõigis Balti riikides ja Läti parlament pole tulevikus enam nii killustunud kui praegu, leiab Läti president Raimonds Vejonis Eesti riigivisiidi eel ERR-ile antud intervjuus.

Vejonise meelest võivad Balti riigid küll majanduses omavahel konkureerida, kuid strateegilistes küsimustes leitakse alati ühine keel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestis on Lätiga palju sarnast. Eestis olles võid end tundagi nagu Lätis. Keel on küll teine, kuid loodus on väga sarnane. Inimesed on samamoodi lahked ja mõistvad nagu siin, Lätis," arvas Vejonis.

Läti presidendi lõppeva ametiaja viimane riigivisiit on Eestisse. Ja see on oluline märk. Kui Leedu peaminister ütles hiljuti, et lätlased pole neile mitte vennad, vaid konkurendid, siis Raimonds Vejonis peab Baltimaade koostööd ja ka sõprust väga oluliseks.

"Loomulikult on meil esiplaanile tõusnud majanduskoostöö ja ka konkurents. Igaüks tahab kõiges olla naabrist parem. See aga ei sega meid tegemast koostööd ja me suudame leida ühise keele erinevais küsimustes," märkis Läti riigipea.

Lätis on ja Eestis tuleb võimule teistsugune koalitsioon, kui oli enne parlamendivalimisi. President Vejonisel kulus seimi enamuse toetuse pälvinud peaministrikandidaadi leidmiseks kuid. Riigipea arutles, et Läti parteimaastik muutub tulevikus nii stabiilsemaks kui ka selgemaks.

"Usun, et paari parlamendikoosseisu vahetumise järel pole seim enam nii killustunud kui praegu. Meil on ju nüüd parlamendis esindatud seitse parteid, kuid tulevikus võib neid olla näiteks neli. Nende vahel võiks toimuda ideede hindamine, leidmaks parim erakond, kes võiks juhtida riiki pärast valimisi," sõnas Vejonis.

Järgmise nädala riigivisiidi ajal on Vejonis Tallinnas, Laulasmaal, Paides ja Tartus. Pikemat intervjuud saab näha esmaspäeval saates "Välisilm".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: