Koduturul kahjumiga maadleva Debenhamsi poe avamine T1-s lükkub sügisesse

Kaubanduskeskus T1 sügisel päev ennne avamist. Debenhamsi poe ruumid peavad uut rentnikku veel pool aastat ootama.
Kaubanduskeskus T1 sügisel päev ennne avamist. Debenhamsi poe ruumid peavad uut rentnikku veel pool aastat ootama. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Briti rõivakaubamaja Debenhams, mis teatas sel nädalal otsusest lükata tagasi üleostupakkumine ja sulgeda finantsraskuste tõttu 50 kodumaist kauplust, ei ole oma välismaa poodide avamisplaane tühistanud. Küll aga lükkub poe avamine Tallinnas T1 kaubanduskeskuses kevadelt sügisesse.

Briti kaubamaja Debenhamsi aktsionäride otsus mitte vastu võtta uue "kosilase", spordipoodide keti Sports Directi omaniku ülesostmispakkumist ja sellele järgnenud otsus veel kümneid kauplusi Suurbitannias sulgeda ei ole välismaiste kaupluste avamisele pitserit pannud. Kuivõrd välismaal ajab Debenhams äri frantsiisi alusel, siis kodumaalt väljaspool jaeketi poodide avamine jätkub.

T1 kaubanduskeskuse juht Allan Remmelkoor kinnitab, et segadused omanikeringis ei ole Debenhamsi uuele poele Tallinnas saatuslikuks saanud ning pood avab uksed kindlasti. Küll aga ei juhtu see mitte sel kevadel, nagu algselt plaanitud.

"Kevadel me ei ava – nii palju me nende muudatuste hammasrataste vahele ikkagi jäime. Inglismaalt on kinnitused meil olemas, et nad on jätkuvalt kliendiks tulemas. Debenhamsi selle aastanumbri sees toimuvad muudatused pole nende äritegevust teistes riikides mõjutanud. Meil on kõik iseenesest plaanipäraselt toimumas, sügise hakul peaks see siin avama uksed, ehitusega hakkame varsti pihta," kommenteeris Remmelkoor.

Remmelkoor selgitas, et Debenhamsi aktsionäride vaheline madin on kestnud umbes üheksa kuud, alates möödunud suvest, mil Sports Directi omanik Mike Ashley tahtis Debenhamsi üle võtta ja ühendada teise Briti kaubamaja, House of Fraseriga.

"Sestpeale on see sõda ja madin seal käinud, kuna Debenhamsi inimesed ise ei olnud selle plaaniga päri. Madin päädis eile seisuga, kus Debenhamsi kreeditorid võtsid võimu enda kätte ja selle üks eesmärk oli saada võimalus sulgeda teatud osa kahjumlikke Briti saarte kauplusi," selgitas Remmelkoor.

Ta ütles, et rahvusvahelist äri on Debenhams koduturust kogu aeg eraldi hoidnud ja see on erinevalt koduturust püsinud ka kasumlikuna. Seetõttu otsused välismaiseid poode ei puudutagi.

"Eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses avati kolm kauplust Dubais ja Araabia Ühendemiraatides, sügisel tuleb meil. Rahvusvaheline bisnis läbi frantsiisipartnerite on toiminud kogu aeg kenasti, üksnes koduturg on kahjumiga maadelnud. Debenhamsi enda seisukoht on olnud see, et eilne sündmus lõpetas pea kolmveerand aastat kestnud madina oma aktsionäride seas ja loodetavasti toob see rahu majja," lisas Remmelkoor.

T1 avatavat kauplust peab sama Läti ettevõte, kes peab Debenhamsi esindust ka Rocca al Mares ja Riia Spice kaubanduskeskuses. T1 üks suuremaid tulevasi rentnikke, keda ootab praegu suur tühi pind läbi kahe korruse, toob avamisel Eestisse mitmeid uusi kaubamärke, mida siinsel turul veel ei ole, lubab Remmelkoor.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: