T1 keskuse arendaja: meil tuleb minna palju-palju paremaks

Allan Remmelkoor
Allan Remmelkoor Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pro Kapital Grupi juhatuse liige Allan Remmelkoor ütles, et Tallinnas asuva T1 kaubanduskeskuse start on olnud igati hea, aga majanduslikult saab minna veel palju paremaks. Välja reklaamitud suurejooneline vaateratas plaanitakse avada kevadel.

T1 kaubanduskeskus on olnud avatud nüüd veidi üle kahe ja poole kuu. Kas inimesed on T1 üles leidnud?

Jaa. On leitud üles. Esimesed vastukajad on olnud igati positiivsed. Meie restoranimaailm ja meelelahutusalad on kohe läinud aktiivsesse kasutusse. Nagu ikka iga uus projekt või iga uus keskus nõuab sisse töötamist ja inimesed on inertsed ja oma heade harjumuste küüsis. Nii, et eks see uus poiss peab kõvasti pingutama ja neid harjumusi suutma muuta, aga õnneks meil on väga palju uusi kauplusi, meil on üle 50 täiesti uue kontseptsiooni, uue kaubamärgi külastajatele pakkuda. Neid on käidud uudistamas ja ostmas. Aga nagu ikka selliste projektide puhul, on väga suur töö veel ees. Palju avamisi on veel ees. Kevadisel hooajal avame veel üle kümne uue kaupluse.

Millal plaanite vaateratta avada?

Ta kindlasti jõuab meile kevadel. Aga paari nädala pärast, kui Hollandi tehastest see ratas meie poole teele asub, siis me saame nendest täpsetest ajagraafikutest ja kindlast avamispäevast täpsemalt rääkida.

Mõned inimesed on rääkinud sellest, et päevastel aegadel on T1 kaubanduskeskus inimestest tühi. Kuidas teie seda kommenteerite?

Eks kõikjal kaubanduskeskustes see peamine ostude sooritamise aeg on ikkagi nädalavahetusel. Meil samamoodi. Eriti uute kohtade sisse töötamisel tulevad inimesed uudistama eelkõige nädalavahetuseti. Maja nüüd tühi ei ole kunagi. Külastajaid võiks alati rohkem olla. Praegu on kõikidel keskustel tegelikult see väljakutse, et see füüsiline keskuste külastamine oleks ja püsiks. Me kõik oleme kuulnud ja lugenud e-kaubanduse kasvavast rollist. Eks just see vaba aja veetmise võimaluste pakkumine ongi pikas perspektiivis kõikide kaubanduskeskuste tähtsamaid ülesandeid. Meil õnneks pakkumine selles sfääris on Tallinna kõige mahukam, põnevam ja uudsem. Selle koha pealt me oleme väga rahul.

Kas majanduslikus mõttes on paika pandud eesmärgid täidetud? Kas olete rahul, kuidas on majanduslikult läinud?

Me numbrilisi näitajaid välja öelda ei saa, kuna oleme ikkagi börsiettevõte, aga sellise projekti käivitamine on väga pikaajaliste tasuvusanalüüside põhjal tehtud. Esimese kahe ja poole kuu pealt numbrilisi järeldusi teha on keeruline. Loomulikult siia sisse on jäänud detsember, mis on alati kaubanduses väga hea kuu. Start on olnud igati kena, aga siit tuleb veel kindlasti minna palju-palju paremaks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: