Foto- ja videoreportaaž: uus kaubanduskeskus T1 avapäevaks päris valmis ei saanud

{{1541685300000 | amCalendar}}

Avamiskuupäeva edasi lükanud T1 kaubanduskeskus, mis reedel linnarahvale viimaks uksed avab, ei ole veel päris valmis saanud. Vähem kui ööpäev enne avamist tundub uskumatu, et hommikuks on kõik kauplused end avamiseks valmis saanud.

Neljapäeval kell 14 käib T1 kaubanduskeskuses veel nii vilgas ehitustegevus, et võhiku silmale tundub võimatuna selle avamine järgmisel hommikul. Ka peauks, millest ajakirjanikud sisse on palutud, ei avane veel, nii et pressiesindaja Rasmus Kagge käib murelikult teisel pool klaasust, telefon kõrva vastu surutud, et leida kedagi, kes ukse seesamina avanema paneks. Viimaks see ka õnnestub.

Kui kaupluseruumi ees just plagu pole, mis tähendab, et see homme end veel ei avagi, käib igas müügiboksis alles närviline askeldamine. Tõsi, mõnel on teha veel vaid nipet-näpet, sellal kui mujal käivad tunkedes töömehed ringi akutrelliga või tassivad mõnd eriti rasket klaasplokki.

"Ära näpi mind!" seisab hoiatav kiri ühel eskalaatori ette lükatud euroalusel. Eskalaatorid ise veel ei tööta, nii juhatab kaubanduskeskuse juht, varem mitmeid suuri kaubanduskeskusi ehitanud ja käivitanud Pro Kapitali juhatuse esimees Allan Remmelkoor gruppi ajakirjanikke entusiastlikult mööda treppe, ise kinnitades: "Kaubanduskeskus on nagu Tallinna linn - see ei saagi kunagi valmis saada! Kui mõne kaubanduskeskuse juht ütleb, et tal on keskus nüüd valmis, siis see tegelikult tähendab, et ta on renoveerimisega juba hiljaks jäänud."

Remmelkoore juttu lõikavad pidevalt sisse puurimis- ja kopsimishelid. Tänane tööpäev tuleb ehitajatel-kauplejatel väga pikk, enne kui hommikul kell 10 uksed lahti saab lüüa.

Kagge kinnitab, et 180-st kaubanduspinnast 139 uksed siiski reedel avab ning hommikuks saab kõik korda. Küll aga jääb täielikult suletuks veel neljas korrus, kuhu on plaanitud meelelahutusala, teaduskeskus, paljud söögikohad. Seal tõesti pole veel selle moodigi, et midagi hakkaks valmis saama. Siiski kinnitab Kagge, et neljanda korruse avamine on vaid nädalate küsimus.

Brittide kaubamaja Debenham's teeb end T1-s lahti alles kevadel. Enne seda, jaanuaris peaks katusele paika saama EAS-i toel soetatud hiiglaslik vaateratas.

Sellest, kui palju on sees ehitusega seotud askeldajaid, annab aimu ka ummik hoone ümber. Maja on barrikadeeritud valesse kohta pargitud sõidukitest, nii et järele tellitud takso ligi ei pääsegi.

Ka väljumisel jäävad peasissepääsu klaasist ukselehed kangekaelselt suletuks. Ajakirjanikud juhatatakse välja tagauksest, kus hall novembripäev sulab üheks ülesküntud uudismaana konarliku ja porise maaga. Tallinnat veel valmissaamine niipea ei ohusta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: