Sakus algas luteri kiriku ehitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sakus algas luteri kiriku ehitus, mis peaks koguduse lootuse kohaselt valmima paari-kolme aastaga. Luterikirikut Sakus ei ole ning kogudus käib praegu koos palvemajas.

Saku luterikoguduses on 120 liiget ja pühapäeval käib jumalateenistusel keskmiselt 30 inimest. Väike palvemaja, mida kogudus kasutab, on pühade ajal rahvast täis. Üsna mõeldamatu on korraldada kitsukeses hoones matust või laulatust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina tulin Eestisse ja Sakku seitse aastat tagasi ja siis juba ammu olid olnud plaanid ka. Isegi rahvahääletus oli kunagi Sakus selle üle, et milline kirik tuleb siia Sakku ehitada, sest vald oli ka huvitatud, et ehitada kirikut," rääkis EELK Saku Toomase koguduse Norrast pärit õpetaja Magne Mölster.

Raha on kogutud kuus aastat ja kõige suurem annetaja on kirikuvalitsus. Samuti Soome sõpruskogudused ja Norra misjoniühing, mille noored on praegu Eestis õppereisil. Kogu vajalikku raha veel koos ei ole, kuid töödega sai Pähklimäel juba alustada.

"Hetkel on meil 530 000 ja sellega me saame juba niikaugele, et saame ka natuke sisetöid alustada," lausus Saku kiriku ehituse sihtasutuse juhatuse esimees Juhan Talpsepp.

Saku kirik hakkab välja nägema selline nagu kirik ikka - torni ja kõrge katusega. Samas on tegu modernse hoonega, kus saavad tegutseda koguduse ringid ja töörühmad. Inspiratsiooni saadi Norrast.

Arhitektid on Juhan Põld ja Kristiina Renter.

Eesti Evangeelsel Luterlikul Kirikul (EELK) on praegu valmimisjärgus Mustamäe kirik.

"Mustamäel loodetavasti saab selle aasta lõpuks niikaugele, et saab sisse kolida ja kasutusele võtta. Võib-olla lükkub veidi edasi päris pühitsemine. Sauel loodetakse samamoodi sellel aastal hakata juba midagi nähtavat rajama. Lasnamäel on arutelu all see, kas on aeg luua kogudus," selgitas EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Taasiseseisvumise järel on Eesti luterikiriku hoonetest valminud Viimsi Püha Jaakobi kirik.

Kirikute Nõukogul pole täpseid andmeid selle kohta, milliseid kirikuhooneid liikmeskirikud planeerivad.

"Usun, et uued kirikud on vajalikud ka meie päevil, eriti neis kohtades, kus neid kirikuid ei ole. Ei vanu, iidseid kirikuid ja kus on siiski inimesed elamas ja vajavad oma lähikonnas ka ühte pühakoda," ütles Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: