Tartu Ülikool leidis uue kantsleri ja finantsjuhi, Narva kolledži juhi konkurss nurjus

Kstina Vallimäe ja Kalle Hein
Kstina Vallimäe ja Kalle Hein Autor/allikas: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli uueks kantsleriks saab Kstina Vallimäe, kes alates märtsi algusest on töötanud kantsleri kohusetäitjana. Ülikooli finantsjuhiks saab Kalle Hein, kes on selle kohuseid täitnud alates mullu augustist. TÜ Narva kolledžile direktori leidmiseks tuleb aga korraldada uus konkurss.

Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri sõnul eristusid nii Vallimäe kui Heina kandidatuurid nende väga hea ülikoolitunnetuse, oma vastutusvaldkonna suurepärase tundmise ja kindla arusaamaga ülikooli edasisest arengust. "Peale selle on nad juba kohusetäitjatena suutnud end tõestada võimekate juhtide ja rektoraadi meeskonda hästi sobivate kolleegidena."

Vallimäe on Tartu Ülikoolis töötanud alates 1999. aastast, mil ta asus tööle kinnisvaraosakonna juristina. Alates 2012. aastast töötas ta rektoraadi büroos juristi ning haldus- ja majandustegevuse nõunikuna. Ta on 1999. aastal omandanud Tartu Ülikoolis bakalaureusekraadi õigusteaduse erialal ja 2016. aastal cum laude magistrikraadi finantsjuhtimise erialal.

Hein töötas Tartu Ülikooli rahandusosakonnas analüüsi peaspetsialistina alates 1999. aastast, alates 2010. aastast oli ta ka eelarvetalituse juhataja. 2018. aasta augustis asus ta tööle finantsjuhi kohusetäitjana. Ta on õppinud Tartu Riiklikus Ülikoolis matemaatikat ning tal on füüsika-matemaatikateaduste kandidaadi kraad.

Finantsjuhi kohusetäitjana juhtis Hein ülikooli 2019. aasta eelarve koostamist ja on töötanud välja ka 2020. aasta eelarve koostamise põhimõtted. Tema eelseisvatest ülesannetest üks tähtsamaid on ülikooli finantsstrateegia uuendamine.

Märtsi lõpus välja kuulutatud TÜ Narva kolledži juhi konkurss luhtus, sest komisjoni hinnangul ei vastanud kumbki kahest kandidaadist esitatud nõuetele. Uueks juhi kohusetäitjaks saab alates 1. juunist senine TÜ personaliarenduskeskuse juhataja Marek Sammul.

Sügisel kuulutab ülikool kolledži direktori leidmiseks välja uue konkursi. Sotsiaalteaduste valdkonna dekaani Raul Eametsa sõnul oli praegu parim lahendus leida uus juhi kohusetäitja. "Väga oluline on tuua kolledži etteotsa keegi väljastpoolt, kes analüüsiks olukorda värske pilguga, alustaks vajalike arendustegevustega ning seaks kolledžile konkreetseid tulevikuplaane," rääkis Eamets.

"Marek Sammul aitab kohusetäitjana tagada, et kolledži areng jätkuks ka seni, kuni otsime kolledžile väärilist püsivat juhti."

Juunikuu jooksul selguvad ka TÜ muuseumi ja TÜ raamatukogu direktori leidmiseks korraldatud konkursside tulemused.

Poolteist aastat Tartu Ülikooli kantsler olnud Meelis Luht sõlmis tänavu veebruaris rektor Toomas Asseriga kokkuleppe, et lahkub kantsleri ametikohalt. Põhjuseks toodi Luhti osalemine riigikogu valimistel. Narva Kolledž jäi juhita pärast riigikogu valimisi, kuna senine direktor Kristina Kallas, otsustas jätkata poliitikas ja pühenduda erakonna Eesti 200 juhtimisele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: