Meelis Luht lahkub Tartu Ülikooli kantsleri ametist

Poolteist aastat Tartu Ülikooli kantsler olnud Meelis Luht sõlmis rektor Toomas Asseriga kokkuleppe, et lahkub riigikogu valimiste järel kantsleri ametikohalt.

Luht kandideerib riigikokku Tartu linnas sotsiaaldemokraatliku erakonna ridades. "Olen kogu elu olnud ühiskondlikult aktiivne ning tunnen jõudu ja tahtmist esindada tartlaste ja ülikooli huve riigikogus," selgitas Luht ametist lahkumise põhjuseid.

Meelis Luht asus kantsleri ametisse 2017. aasta augustis. Oma ametiaja jooksul panustas ta Tartu Ülikooli raamatukogu remondi lõpuleviimisse, Ujula tänava õppe- ja spordihoone valmimisse ning Tartu Ülikooli Delta keskuse ehituse alustamisse. Rektor Toomas Asser tänas ja tunnustas Luhta tehtud töö eest.

Meelis Luht viibib 14.–24. veebruarini korralisel puhkusel. Tartu Ülikoolis on tema viimane tööpäev 3. märtsil.

Ülikool kuulutab uue kantsleri leidmiseks välja konkursi. Konkursitulemuste selgumiseni täidab kantsleri kohuseid haldus- ja majandustegevuse nõunik Kstina Vallimäe.

Tartu Ülikooli kantsler korraldab hankeosakonna, infotehnoloogia osakonna, kantselei, kinnisvaraosakonna, personaliosakonna ning turundus- ja kommunikatsiooniosakonna tööd. Lisaks vastutab kantsler TÜ akadeemilise spordiklubi, MTÜ Tartu Üliõpilasküla, ja MTÜ Tartu Üliõpilasmaja töö eest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: